Shane Duffy (Brighton)

Nominace na ocenění Hráče října ukázala, že Duffyho výkonů si začíná veřejnost všímat. V srpnu byl jmenován mužem zápasu Brigthon vs Man Utd. Důležité góly středního obránce proti United a Southamptonu pak byly součástí dobré formy Brightonu. Minulý měsíc podepsal pětiletou smlouvu, kterou si za své výkony vysloužil. “Jsme si dobře vědomi toho, jak moc našemu týmu pomáhá” řekl trenér Chris Hughton.

 

Philip Billing (Huddersfield)

Loňská sezóna byla pro Billinga náročná, jelikož chyběl ve třech důležitých měsících kvůli zranění kotníku. Naopak v této kampani si našel místo v záloze Teriérů a startoval prozatím všechny zápasy. 22 letý Dán je sebevědomý s míčem, má přesný a tvrdý kop, stejně tak jako slušné dlouhé vhazování. Ve svých letech má k dosažení vrcholu ještě čas, ale předpoklady má dobré.

 

Pierre-Emile Højbjerg (Southampton)

Southampton je v této sezóně velmi nepůsobivý, ale jeden ze světlých článků je právě Højbjerg. Jeho značně vylepšené statistiky vzhledem k minulé sezóně mluví za vše: z 59,7 přihrávek na 69,2 za 90 minut hry, stejně tak i míra úspěchu z 85% na 86,9%. Z 0,7 střel na zápas na 1,47, nicméně jedinou černou tečkou je jeho červená karta (2. žlutá) v zápase proti Leicesteru za trapný pád.

 

Craig Cathcart (Watford)

Je to něco přes 4 roky, co Watford podepsal Cathcarta z Blackpoolu a to zdarma. V nejvyšší anglické lize hrál už ve svém bývalém klubu, který ale od té doby sestoupil do Championship a nikdo nevěřil, že 29 letý hráč si zaslouží druhou šanci. I přes rozsáhlý defenzivní nábor Watfordu v posledních 5 letech byl téměř stále první možností výběru. A to i navzdory několika dlouhodobých absencí kvůli zraněním. V této sezóně je nicméně pozoruhodný jako nikdy.

 

André Gomes (Everton)

V březnu tehdejší hráč Barcelony Andre Gomes veřejně promluvil o svých problémech na Camp Nou. “Stalo se z toho peklo. Dokonce se to dostalo do takového stádia, kdy jsem nechtěl opustit svůj dům. Lidé se dívají a já se bál chodit po ulicích.” V Evertonu ještě top úrovně nedosáhl, za což může zranění po jeho letním příjezdu, ale v posledních pár zápasech ukázal své technické kvality a třídu. V záloze spolupracuje s Idrissou Gueye a Gylfi Sigurdssonem a vypadá to jako velmi silná trojice.

 

Aymeric Laporte (Manchester City)

Přestup hráče, za kterého Manchester City zaplatili £57 milionů, v médiích proklouzl takřka bez povšimnutí. Všichni se raději soustředili na nové posily na post brankáře, záložníků a útočníků. Laporte je bez pochyby také dost ignorován trenérem národního týmu Francie Didierem Deschampsem, který raději dává přednost Mamaodu Sakhovi z Palace nebo Adil Ramimu z Marseille. 24 letý hráč ale nemusí smutnit, protože právě absence v reprezentaci mu rozhodně pomohla v klubu. V této sezóně odehrál za svůj tým všechny minuty zápasů. Pep Guardiola o něm navíc řekl: “Má dostatek arogance na to, aby mohl hrát na takto vysoké úrovni. Jsme s ním velmi spokojeni a těšíme se, co předvede dál.”

 

Fabián Balbuena (West Ham)

Další střední obránce představuje jeden z nejlepších nákupů léta. A to konkrétně za £3,5m z Corinthians. “V prvních týdnech to bylo náročné, ale myslím si, že už jsem si na Premier League zvykl” řekl reprezentant Paraguaje. Mimo spodní 4 týmy v tabulce ligy obdrželi více gólů než West Ham už jen Burnley a Manchester United, takže rozhodně nevyřešil všechny problémy v obraně svého týmu, ale s Issou Diopem postavili dobré základy.

 

Etienne Capoue (Watford)

Francouz není v Anglii žádným nováčkem, ale trenér Watfordu Javi Gracia mu pomohl k další úrovni. Zatímco jeho kolega ze zálohy Abdoulaye Doucouré je předmětem velkých pochval a konstantních spekulací o zájmu evropských top klubů, Capoue v tichosti předváděl lepší výkony. “Capoue je jedním z nejlepších záložníků Premier League a o tom není pochyb” řekl Gracia.

 

Victor Camarasa (Cardiff)

Kdysi jeden z nejvíce diskutovaných mladých prospektů ve Španělsku, Camarasova sláva ale ještě před jeho sezónním hostováním v Cardiffu z Realu Betis vybledla. Neil Warnock jeho neúspěšné období obhajuje nevhodným hracím stylem španělského týmu, který nesedl 24 letému záložníkovi. Ale evidentně jeho nejsilnější schopností volné kopy.

 

Conor Coady (Wolves)

Alan Shearer o něm prohlásil, že by si za své výkony měl vysloužit povolání do anglické reprezentace. V posledních dvou sezónách byl v srdci obrany Wolves, přišemž předtím dominoval v záloze. Nuno Espírito Santo ale návrh Shearera odmítl se slovy, že hráč na sobě musí ‘více pracovat a zlepšit se’ předtím, než získá pozornost Garetha Southgatea. Bez pochyby je to ale expert na čtení hry a držení míče.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zapněte si upozornění na naše články, ať už Vám neunikne ani jeden 🔔

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.