100 milionů € – Aneb nenápadné přestupy Leedsu

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Již před začátkem nového ročníku bylo jasné, že Leeds oživí nejvyšší soutěž jako málokterý nováček posledních let. Máme začátek října, za sebou první 4 kola a klub v čele s uznávaným manažerem Marcelem Bielsou všechna očekávání expertů i fanoušků jen potvrzuje.

Leeds především díky argentinskému stratégovi a jeho hernímu stylu loni přehrával všechny soupeře v Championship. Po postupu tedy vyvstala otázka, zda bude tým, okolo pravděpodobně největší hvězdy Kalvina Phillipse, schopen předvádět podobné výkony i proti špičce Přemier League. Odpověď? Podívejte se na utkání proti Liverpoolu a Manchesteru City. Oba kluby jsou jistě rádi, že mají zápas s Leedsem již za sebou. A není potřeba dodávat, že tyto dva kluby byly v posledních dvou letech zcela jinde, než zbytek týmů.

Dlouhé roky Leeds bojoval o návrat mezi anglickou elitu. Po 17 letech je cíl splněn a činovníci klubu určitě nechtějí opakovat předešlé fatální chyby. Na přelomu tisíciletí, se vedení až moc spoléhalo na příjmy z evropských soutěží. To jej také stálo sestup do nižší soutěže a ústup ze slávy.

Bielsa i jeho kolegové ví, že nelze přivést celou novou základní jedenáctku jen kvůli postupu o soutěž výš. Aston Villa z loňské sezóny (velké množství posil a záchrana na poslední chvíli) je zářným příkladem, že je potřeba posilovat chytře a s rozmyslem. Přesto Leeds v tomto přestupovém okně utratil velké množství peněz.

Rodrigo (30mil €), Diego Llorente (20mil €), Hélder Costa (17,7mil €), Raphinha (17mil €), Robin Koch (13mil €), Illan Meslier (6,5mil €) a Jack Harrison (hostování z Manchesteru City).

To je seznam nenápadných příchodů, které dohromady dělají více než 100 milionů €. Jádro týmu tedy dostalo nutné vylepšení, které by mělo pomoci v bojích o co nejlepší umístění a třeba i evropské poháry.

Zatím to vypadá, že si Bielsa přivedl přesně ty typy hráčů, kteří se rychle adaptují jak na jeho náročný styl, tak na anglickou Premier League.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..