Doba čtení: 5 minut(-y)

Od potenciálního vítěze Zlatého míče k obráncům Tottenhamu a Manchesteru United, kteří potřebují nový start… tyto hráče nejspíše čeká letní přestup. 

 

Eden Hazard (Chelsea)

Zapomeňme na situaci ohledně nové smlouvy, i když ta je také relevantní: jakou má Hazard motivaci setrvat v klubu?

Chelsea už nejsou takovou dominantní silou, kterou byli a to ani technicky ani finančně. Navíc Hazard je ve věku 27 let, což znamená, že by strávil své nejlepší roky v klubu, který nejspíše v blízké době v titulu o Ligu Mistrů nevyzve a navíc hráč jeho jména si může žádat daleko vyšší mzdy někde jinde, než by dostal na Stamford Bridge.

K přestupu Belgického reprezentanta navíc hrají roli i další faktory: rostoucí dominance Manchesteru City v anglickém fotbale a také fakt, že Lionel Messi a Cristiano Ronaldo mají 30+ let a nabízí se tak možnost dalším hráčům zaútočit na cenu Zlatého míče. Buď tedy Hazard odejde anebo se mu toto ocenění pravděpodobně vyhne.

 

Anthony Martial (Manchester United)

Hovoří se o tom, že po lednovém příchodu Alexise Sanchéze na Old Traffordu utrpěl nejvíce Marcus Rashford, ale Martial je stejnou obětí jako jeho spoluhráč. V této sezóně nastoupil z lavičky při 10 příležitostech a to pro jeho dlouhodobý vývoj není ideální.

Martial je jedním z nejtalentovanějších hráčů v Evropě a každá minuta strávená na jiné pozici nebo na lavičce je jen plýtvání času a talentu.

Spekulace o jeho přestupu už začaly a některé uvádějí, že se Martialův agent sešel se zástupci Juventusu.

 

Jack Wilshere (Arsenal)

Hráč, kterému v létě vyprší smlouva. A nejen proto Wilshere přilákal mnoho pozornosti nejen z Evertonu, ale i dalších evropských klubů.

Sezóna 2017/18 pro něj byla poloúspěšná: dobrá proto, že zůstal fit a hrál, ale nejspíše ne dostatečně dobrá na to, aby klub přesvědčil, že stojí za dlouhodobý kontrakt (nová smlouva mu byla nabídnuta, ale za zhoršených podmínek). Navíc můžeme na Emirates očekávat rušné léto, kdy se očekává příchod nejen nových hráč, ale také změna manažera.

I přes jeho nepochybné kvality s míčem se ale stále nejedná o kompletního hráče a i když to jeho egu utrží pár ran, prospělo by mu méně konkurenční prostředí, kde by měl šanci zazářit.

 

Jonny Evans (West Brom)

I kdyby se West Brom zázrakem udržel v Premier League, na seznamu zájemců o Evansovy služby stojí celá řádka top klubů, tudíž jeho setrvání na The Hawthorns by se zdálo jako velmi překvapivé.

Z osobního hlediska si musí být i sám Evans vědom toho, že stále může hrát na té nejvyšší možné úrovni (a za lepší mzdu). Navíc proč by strávil 30 letý hráč svá zbylá nejlepší léta v klubu, který se zdá býti nefunkčním?

 

Riyad Mahrez (Leicester)

Měl by se určitě vydat jiným směrem a Mahrez by si lednový přestup do Manchesteru City zasloužil. To, zda by to bylo skutečně v jeho nejlepším zájmu, je další záležitostí, ale udělal toho dost, aby si vysloužil přestup do Velké 6 Premier League.

Na konci sezóny očekáváme dlouhou řadu o jeho služby, i když se zdá, že City sedí na pole position. Z hlediska nejlepší smluvní nabídky by mohl zavítat na Etihad, ale klub typu Arsenalu nebo Tottenhamu by dával větší smysl.

Kdekoliv ale Mahrez v sezóně 2018/19 bude hrát, Leicester to nejspíše nebude.

 

Richarlison (Watford)

I přes úpadek Watfordu zůstává Richarlison jedním z nejlepších podpisů sezóny. Bez pochyby se jedná o talentovaného hráče a nyní musí prokázat, že dokáže podávat konzistentní dlouhodobé výkony na té nejvyšší možné úrovni.

Rciharlison byl propuštěním Marca Silvy veřejně zklamán a rekord nového trenéra Javi Gracii nenaznačuje, že ho může Watford posunout dále. Až někdo zaklepe na dveře, neočekáváme, že Brazilec řekne nabídce ‘ne’.

 

Danny Rose (Tottenham) a Luke Shaw (Manchester United)

Možná se jedná o jakýsi předpoklad, ale zdá se, že jejich budoucnost je propletena. Vztahy mezi Shawem a Mourinhem byly rozmrzelé už v minulosti, nicméně v posledním týdnu byl obránce znovu veřejně a zbytečně zesměšněn. Objevují se názory, že bez ohledu na to, co Shaw předvádí, ve hře je něco, co Mourinho odmítá tolerovat.

Podíváme se na jih a to na vztah mezi Danny Rosem a Mauricio Pochettinem. Zdá se, že svůj vztah opravili a spálili všechny mosty. Nicméně levý obránce je daleko od hráče, kterým byl v minulé sezóně. Jeden má podezření, že pokud se jej pokusí Manchester United podepsat, Shaw by mohl zamířit opačným směrem.

 

Manuel Lanzini (West Ham)

Lanzini je nejspíše jediným hráčem West Hamu, o kterého se zajímají ostatní kluby. Nadaný, kreativní a typ záložníka, kterého si lehce představíme v některém z týmů Velké 6. Ne přímo v pravidelné startovní XI, ale jako slušnou možnost v týmu, kterému by mohl nabídnout posilu. Představte si, co by přinesl do Liverpoolu, kteří by mohli alespoň částečně zaplnit díru po Philippe Coutinhovi.

Je zejmé, že klub jako Everton nebo Leicester by se o něj mohly začít zajímat a vzhledem k posledním týdnům by jej nikdo nemohl vinit, kdyby na některou z nabídek kývl.

 

Simon Mignolet (Liverpool)

Čas na Anfieldu pro něj pomalu vypršel. Jurgen Klopp dal jasně přednost Loris Kariusovi a tak by si Mignolet mohl začít hledat nový domov.

Mignolet není špatným brnakářem, ale není mezi těmi nejlepšími v Anglii. Takže by mohl být výborným řešením pro kluby níže v tabulce nebo v Evropském týmu, který hledá zkušenost s omezeným rozpočtem.

Majitelé klubu se nejspíše budou chtít zbavit jeho výplatní pásky, takže by ohledně přestupovém poplatku nemělo být těžké jednat.

 

Alfie Mawson (Swansea)

Mawsonovo tajemství bylo odhaleno ještě daleko předtím, než jej Gareth Southgate povolal do národního týmu.

Zdá se, že se Swansea nakonec sestupu z Premier League vyhne – díky manažerovi Carlos Carvalhalovi – ale majitelé klubu mají rádi zisk a pro další sezónu nemají mnoho finančních prostředků pro nové posily týmu. S částkou, za kterou by mohli Mawsona prodat, se jeho odchod zdá více než pravděpodobným.

 

Zavítejte na zápas Premier League sami a zažijte tuto neopakovatelnou atmosféru! Navíc se slevou po zadání kódu ‘ANGLICKALIGA’ ↓
Lístky na fotbal

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..