Doba čtení: < 1 minuta

Od roku 2018 se všechny týmy, které se umístily v nejlepší 4 Premier League, automaticky kvalifikovaly do Ligy mistrů. Nyní ale existuje možnost, že tomu bude jinak…

Závod o ligový titul 2020/21 je oproti několika předchozím sezónám zeširoka otevřen a naprostá dominance Manchesteru City a Liverpoolu se vytratila.

První místo a 10. dělí pouhých 16 bodů a do konce kampaně zbývá dohrát stejný počet zápasů.

Jak už jsme zmínili na začátku článku, od roku 2018 se automaticky do Ligy mistrů kvalifikovaly celky z 1. až 4. místa. Existuje ale šance, že tento rok to bude jinak. Týmu ze čtvrtého místa by totiž mohla kvalifikace v nejprestižnější evropské klubové soutěži uniknout.

UEFA totiž říká, že v Lize mistrů může hrát maximálně 5 týmů z jedné země.

Je také nutno podotknout, že do LM se dá kvalifikovat nejen z ligy, ale také její výhrou a vítězstvím její sesterské soutěže Evropské ligy.

To znamená, že se může stát, že dva týmy, které se umístí mimo top 4 a vyhrají Ligy mistrů a Evropskou ligu, zamíří směr LM, zatímco 4. místo v lize by muselo přijmout místo v EL.

Uvedeme si příklad ze současné tabulky Premier League. Kdyby 8. Chelsea vyhráli Ligu mistrů, kvalifikovali by se do této soutěže i pro další sezónu.

Arsenal, který je nyní 10., jsou v současné době v Evroské lize. Pokud by ji vyhráli, také by se kvalifikovali do Ligy mistrů. Pakliže by se tyto dva scénáře opravdu naplnily, čtvrtý tým – nyní Liverpool – by putoval směr Evropská liga.

Samozřejmě nám do konce sezóny zbývá mnoho času a závod v celé lize je otevřen, tato možnost ale stále existuje.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..