Doba čtení: < 1 minuta
  1. Klub funguje pod jménem AFC Bournemouth, ale to není jejich oficiální název. Když byl v roce 1899 klub založen, byl znám jako FC Boscombe. V roce 1972 přijali jméno, jaké známe dodnes, tedy AFC Bournemouth, ale oficiální název je Bournemouth and Boscombe Athletic Football Club, pod kterým je klub zaregistrován od roku 1923. 

  2. Na odznaku Bournemouth můžeme najít hlavu fotbalisty s balonem. Ačkoliv není zřetelné o koho se jedná, jelikož nemá žádné charakteristické rysy, postava byla vytvořena na počest klubové ikony Dickie Dowsetta, který mezi lety 1957-1962 za klub nastřílel téměř 80 gólů.

  3. Bournemouth jsou v Premier League stále ještě nováčky. Do nejvyšší anglické soutěže se dostali v roce 2015. Většinou hráli v Division Two nebo League One. Dva roky před postupem do Premier League se teprve objevili v Championship. 

  4. Po většinu času nosili červené dresy, ale v 70. letech klub změnil design na červené a černé pruhy a to podle populárního itálského klubu AC Milan, které jsou pro něj tak typické. 

  5. Nynější manažer Eddie Howe zahájil svou profesionální kariéru v klubu a poté, co odešel do Portsmouthu, jeho popularita neopadla a fanoušci dokonce získali peníze, aby zaplatili jeho návrat do klubu. 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..