Jméno: Gonzalo Gerardo Higuaín

Datum narození: 10.12.1987

Místo narození: Brest, Francie

Národní tým: 🇦🇷 Argentina (2009 – )

Klub a číslo: Juventus, Chelsea (hostování), 9

 

  1. Argentinec narozen ve Francii – Gonzalo Higuaín se narodil v Brestu, Francii. V té době tam jeho otec, bývalý hráč Argentiny Jorge Higuaín, působil v barvách Stade Brestois 29. Když mu bylo 10 měsíců, jeho rodina se vrátila do Argentiny a do Francie se od té doby poprvé podíval až během Mistrovství světa v roce 1998.
  2. ‘Cizinec’ v bravách Argentiny – V roce 2010 se stal Higuaín jedním ze třech hráčů narozených v cizině, kteří si zahráli v dresu národního týmu Argentiny na Mistrovství světa. Připojil se tak k Pedru Aricu Suárezovi (1930) a Constatntinu Urbiety Sosovi (1934).
  3. V dobré hattrické společnosti – Higuaín je také jedním z pouhých 3 Argentinců, kteří skórovali na Mistrovství světa hattrick a to konkrétně v roce 2010 proti Jižní Koreji. (Také G. Stabile – 1930 a G Batistuta – 1994 a 1998)
  4. Dva pasy – I přesto, že Higuaín nemluví francouzsky, vlastní jak francouzský tak i argentinský pas. Do národního týmu jej chtěly povolat oba týmy, přičemž on je zprvu odmítal, ale nakonec si vybral Argentinu.
  5. Býval i nejdražším johoameričanem – Když Higuaín přestoupil v roce 2016 z Neapole do Juventusu, stal se nejdražším hráčem Jižní Ameriky v historii a to když Stará dáma zaplatila za jeho podpis £75,3 milionů. To ale bylo o rok později překonáno Neymarem a jeho slavným přestupem z Barcelony do PSG.

 

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.