Jméno: Pierre-Emerick Emiliano François Aubameyang

Datum narození: 18.6.1989

Místo narození: Laval, Francie

Národní tým: 🇬🇦 Gabon (2009- )

Klub a číslo: Arsenal, 14

 

1.Málem z něj byla Straka – V roce 2013, tedy v době, kdy hrál v barvách Saint-Etiene, se o něj intenzivně zajímal Newcastle. V Ligue 1 byl totiž jmenován v Týmu sezóny a není proto divu, že přilákal zájem klubů po celé Evropě. Straky pro útočníka podali i nabídku, ale přestup nakonec ztroskotal a Auba odešel do Borussie Dortmund. Vysvětlil to slovy: “Saint-Etiene mě chtěli prodat Newcastle, ale vybrali jsme si BVB, finalisty v Lize Mistrů, protože můj otec měl rád hru Jurgena Kloppa, i přesto, že peníze byly menší.”

 

2. Kořeny má v AC Milan – I když se narodil ve Francii, jeho otec získal práci v Itálii, konkrétně v AC Milan, kde byl scoutem. Pierre-Emerick tak spolu se svými 2 bratry hráli v mladežnickém týmu Rossoneri. Jeho snem je ale zahrát si ve Španělsku, konkrétně Realu Madrid, což slíbil i svému dědečkovi na smrtelné posteli. Jeho matka také potvrdila, že celá rodina jsou velkými fanoušky Bílého baletu.

 

3. Fanoušek superhrdinů – Asi každý Aubu viděl v nějaké z masek superhrdinů, moc lidí ale nevědělo proč. Dělal to pro svého syna Curtyse. Jak otec, tak i syn mají slabost pro převleky Spidermana a Batmana. Škoda, že s námi toto své nadšení nesdílí i v Arsenalu…

 

4. Jediný a nejlepší – Pierre-Emerick Aubameyang reprezentoval Gabon na třech Africkém pohárech národů, stejně tak jako na Olympijských hrách v roce 2012. A právě tam skóroval jediný olympijský gól Gabonské reprezentace. Bylo to proti Švýcarsku a zápas na St. James Parku skončil remízou 1-1. Následovala prohra proti Mexiku 2-0 a bezgólová remíza proti Jižní Koreji.

 

5. Tetování svého hrdiny – Není úplně obvyklé, že si hráči nechají vytetovat jméno jiného fotbalisty. Ale Auba je vyjímkou. Na ruku si nechal vytetovat jméno svého idola a bývalého útočníka Chelsea Argentince Hernana Crespa.

 

Klik pro kategorii ‘Arsenal’, kde najdete všechny novinky z Emirates stadionu. 

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.