1.Mourinho se vrátí do Realu Madrid

Santiago Solari má sice místo v Realu Madrid pojištěno do konce sezóny, ale nenajde se mnoho takových, kteří by jej na San Bernabeu rádi viděli i v kampani další.

Propuštění Josého Mourinha z Manchesteru United znamená, že ‘the Special One’ je v současné době bez angažmá a během následujících měsíců se očekává, že si najde další stálou práci. A není tajemstvím, že prezident Realu Florentino Perez je Mourinhovým dlouhodobým obdivovatelem.

Jednalo by se o senzační návrat Mourinha do managementu, především pak poté, co za sebou nechal v Realu Madrid nedokončený business.

 

2. Antonio Conte se stane trenérem Manchesteru United

Zdá se, že Manchester United se v létě spíše zaměří na Mauricia Pochettina z Tottenhamu, nicméně další otázkou je, jestli by Argentinec Spurs opustil pro místo na Old Traffordu, které není garantováno. Navíc Kohouty čeká stěhování na nový stadion a začátek další éry, což by mohlo mít v Pochettinově rozhodování velký vliv.

V každém případě se ale Antonio Conte jeví jako lepším kandidátem pro profil Manchesteru United. V současné době je bez práce a čeká na nabídku, které se nedá říci ne. V Premier League dokázal své schopnosti a umí zkrotit i ‘hlučné’ šatny.

 

3. Angličtí trenéři Premier League budou i nadále vymírat

Před výkopem sezóny Premier League 2019/20 by se mohl dostat počet anglických manažerů na minimum.

Seas Dyche má problémy ukočírovat Burnley a v současné době to vypadá na sestup a i přes všechnu skvělou práci, kterou na Turf Moor odvedl, musí klub reagovat na situaci v přítomnosti.

Pokud si svou práci udrží a Clarets sestoupí, možná se připojí ke svému krajanovi Neil Warnockovi. Ten sedí u kormidla Cardiffu City a jak mnozí předpovídali, právě ti jsou další kandidáti na další sezónu v Championship.

To by znamenalo, že ze současných anglických trenérů by zbyla jen dvojice Roy Hodgson (Crytsal Palace) a Eddie Howe (Bournemouth).

 

4. Klopp ukončí dlouhé čekání Liverpoolu na zisk titulu, pokud…

Mohl by být Jurgen Klopp tím mužem, který spasí Liverpoolu a doručí na Anfield po dlouhém čekání titul? Reds mají celou generaci fanoušků, kteří nebyli nikdy svědky toho, že jejich klub vyhrál ligu. Naposledy se tomu stalo v roce 1990 ještě předtím, než byla Premier League vůbec založena.

Tato je sezóna je zatím jejich největší šancí. Obdrželi pouhých 8 gólů a pomalu ostatním týmům utíkají.

A pokud se jim podaří porazit součansé šampiony Manchester City 3. ledna, mají skvěle našlápnuto.

 

5. Anglie vyhraje Ligu Národů

Vůbec první Liga Národů vyvrcholí v červnu tohoto roku v Portugalsku. Žádný fanoušek anglické reprezentace nezapomene na fantastický boj ve skupinové fázi.

A i když nemají finalisté Portugalsko, Švýcarsko, Nizozemí a zmíněná Anglie totální fotbalovou nadvládu jako například Francie nebo Belgie, mini turnaj bude rozhodně zajímavou fotbalovou událostí.

Portgalsko vyhrálo EURO 2016 a bude mít svého talismana Cristiana Ronalda. Švýcarsko a Holandsko buou mít týmy plné mladého talentu a Anglii povede uznávaný Gareth Southgate.

Se Sterlingem, Kanem a Sanchem tak mají velkou příležitost předvést v Portugalsku něco velkého.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zapněte si upozornění na naše články, ať už Vám neunikne ani jeden 🔔

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.