Doba čtení: < 1 minuta

Americká společnost ALK Capital úspěšně dokončila převzetí Burnley a získala 84% podíl klubu. 

Jedná se o skvělé zprávy především pro fanoušky Burnley i trenéra Seana Dycheho. S novými majiteli se očekávají i investice nejen do posílení prvního týmu.

Noví majitelé tuto zprávu, na kterou příznivci Clarets netrpělivě čekali, oznámili ve čtvrtek večer. Uvedli, že dohoda je dokončená, schválena a stvrzená i samotnou Premier League.

ALK Capital má zázemí v malém americkém státě Delaware a specializuje se na investice v sportovním a mediálním sektoru. První tým Burnley přitom dostane na starost řídící partner společnosti Alan Pace.

“Mike Garlick (bývalý majitel, předseda) po boku bývalého akcionáře Johna Banaszkiewicze zůstanou v novém představenstvu společnosti ALK Capital v Burnley, čímž zajistí plynulý přechod k novému vlastnictví a poskytnou cenné znalosti ze svého osmiletého působení ve funkci předsedy klubu”, čte prohlášení.

“V tomto úspěšném období došlo vůbec poprvé za více než půl století k dvěma postupům do Premier League, rozvoji Barnfield Training Centra a evropskému fotbalu na Turf Moor.”

Mike Garlick držel necelých 50% podílu klubu a jeho napjaté vztahy s trenérem Seanem Dychem nebyly žádným tajemstvím. Noví majitelé se ale nyní plánují s manažerem Clarets sejít a očekává se, že se domluví i na finanční podpoře v zimním přestupovém oknu.

V srpnu společnost ALK investovala i do dvou londýnských firem specializující se na fotbalové technologie – AiScout a Player LENS. Obě společnosti se zabývají analýzou dat a prediktivním hodnocením hráčů.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..