Abramovič hájí časté vyhazovy trenérů. Proč nebyl už dva roky na zápase Chelsea?

Majitel Chelsea a ruský dolarový miliardář Roman Abramovič v rozhovoru pro Forbes hájil časté vyhazovy koučů hlavního mužstva, za něž bývá dlouhodobě kritizován. Podle něj jsou taková jeho rozhodnutí pragmatická a dělána ve správný čas. Odvolává se přitom na dlouhodobé ambice klubu.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

O Romanu Abramovičovi je známo, že se jakožto vlastník jednoho z největší anglických fotbalových klubů nebojí říznout do týmu. Možná víc než kdokoliv jiný. Záleží mu na úspěchu mužstva, do nějž bezmála dvacet let sype nepřeberné množství svých peněz.

Ledaskdy je mu vyčítáno, že svá rozhodnutí, týkající se zejména trenérů mužstva, dělá naprosto nekompromisně. Že je tvrdý a leckdy jedná bez pořádného rozmýšlení. Argumentem budiž číslo 15 – tolik koučů se na Stamford Bridge za osmnáct let jeho „panování” vystřídalo.

Poslední výměnu provedl dolarový miliardář jen dva měsíce nazpět, když vyhodil klubovou legendu Franka Lamparda. Ten přitom v létě 2019 přicházel do londýnského celku s vírou v lepší zítřky a jako muž, jenž by ve službě konečně mohl vydržet delší časový úsek.

V konečném zúčtování je rok a půl sice na hlavního trenéra Blues nadprůměr, a tedy lze považovat i za drobný úspěch, tým ale opouštěl, tak jako většina předchůdců, daleko před vypršením kontraktu. Když po něm agendu přebíral Thomas Tuchel, Chelsea se nacházela na své poměry velmi hluboko v tabulce Premier League a se značnou ztrátu na pozice zaručující účast v Lize mistrů.

Právě proto Abramovič, ač věděl, že mu to mezi fanoušky na popularitě nepřidá, anglickou legendu odvolal. Svůj krok ale i s časovým odstupem brání. „Myslím, že jsme v našich rozhodnutích pragmatičtí. Děláme ty správné změny ve správný čas, abychom mohli nadále směřovat k našim dlouhodobým ambicím,” uvedl 54letý ruský podnikatel v rozhovoru pro Forbes.


Kdo je Roman Abramovič?


„Věřím, že to také vypovídá něco o jasnosti dlouhodobých plánů klubu. Ti, co se o něj zajímají, snad chápou naše cíle jak na hřišti, tak i mimo něj, neboť Chelsea hraje v komunitě velkou a pozitivní roli.”

Do té by měl ale zapadat i její vlastník, což se v posledních době příliš neděje. Abramovičovi totiž bylo odmítnuto vydání britského víza, tudíž se do Londýna nedostane. V posledních dvou letech tak nebyl osobně přítomen žádnému zápasu Premier League, což mezi některými fanoušky vzbuzuje bujaré spekulace.

Ruský byznysmen je nicméně kategoricky odmítá, podle něj dává klubu všechno, i když nemůže být osobně v hlavním dějišti. „Chelsea má bohatou historii a jsem extrémně šťastný, že v ní budu navždy zapsaný. Klub tu byl přede mnou a bude i po mě, ale mou starostí je, aby v období, kdy tu jsem já, byl co nejúspěšnější, a aby měl i nějakou budoucnost. Proto je pro mě velmi důležitý také úspěch naši cobhamské akademie.”

„Chelsea totiž není jenom mužský A-tým. Chelsea je komunita. Je to také ženský tým, jsou to mládežnické týmy, akademie, podpora bývalým hráčům klubu. Lidé v této komunitě – ať už to jsou děti, ženy, muži, bývalí, budoucí i nynější hráči – musí být vždy vítáni s otevřenou náručí a být součástí byznysu,” dodal Roman Abramovič.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..