Doba čtení: 2 minut(-y)

Zpráva, na kterou snad celá evropská větev fotbalového světa čekala několik měsíců, přišla tento týden v pondělí. Mezinárodní sportovní arbitráž rozhodla o zrušení zákazu vydaného UEFOU, jenž znemožňoval Manchesteru City po dobu dvou sezon účast v kontinentálních pohárech.

Evropská fotbalová unie dříve obvinila Cityzens z porušení pravidel finančního fair play, konkrétně nadhodnocování sponzorských příjmů a zakrývání podstatných informací, a to hlavně mezi lety 2012 až 2016. Dalším prohřeškem, který klubu, jehož vlastníkem je bohatý šejk Mansour ze Spojených arabských emirátů, přitížil, byla následná nespolupráce s orgány při vyšetřování.

Světle modří ale nakonec dostali jediný trest – pokutu 10 milionů eur. Mimochodem původně to mělo být milionů třicet. Utajovaná komise složená ze tří členů, která rozhodovala pomocí videokonference, nakonec svůj verdikt objasnila tak, že většinu obvinění nelze prokázat, nebo jsou promlčená.

Své vyjádření k situaci přinesl i lodivod mužstva, které má s předstihem zajištěné druhé místo v Premier League a tím i účast v příštím ročníku Ligy Mistrů: “Zasloužíme si omluvu. Kdybychom udělali něco špatně, akceptovali bychom i následný trest. Ale máme právo se bránit, když si myslíme, že vše, co jsme udělali bylo správně. Tři nezávislí soudci to potvrdili.

“Včerejšek byl dobrým dnem pro fotbal, neboť hrajeme podle stejných pravidel finanční fair play, stejně jako všechny ostatní kluby v Evropě. Lidé říkali, že jsme švindlovali a lhali, ale málokdo ctil presumpci neviny.

“Tento klub se snaží po celou svou historii na hřišti dělat to nejlepší. Čeho jsme v poslední dekádě dosáhli je díky tomu, co se stalo na něm, ne mimo něj.

“Elitní mužstva musí pochopit, že si prostě zasloužíme být tam kde jsme. Chceme jít na trávník a utkat se s nimi.

“Nemuseli jsme žádat o povolení, abychom tu byli. Zasloužíme si to. Pokud prohrajeme, potřesu soupeři rukou a pogratuluji mu.

“Lidi, akceptujte to. Nesouhlasíte-li, zaklepte na dveře našeho předsedy, nebo ředitele a mluvte. Nechoďte ale ‘zezadu’ a nedrbejte, jako to šest, sedm, osm, devět klubů dělalo. Pojďte a rozdejte si to na hřišti.

“Investovali jsme spoustu peněz, stejně jako spousta jiných týmů. Ale dělali jsme to správně – pokud ne, byli bychom právem potrestaní. A my potrestaní nejsme, protože pravidla dodržujeme,” doplnil k pondělnímu rozhodnutí španělský stratég.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..