Liverpool podepsal brankáře Alissona za nemalou částku a to 67 milionů liber, což byl rekord za brankáře, nicméně v této sezóně ukázal, že stál za každou penny. 

Alisson Červeným pomohl posílit obranu a získal také Zlatou rukavici Premier League, která je udělována nejlepšímu brankáři v lize. Není divu, jelikož v 38 zápasech udržel 21 čistých štítů.

V jeho prospěch mluví i následující statistika – Brazilská 1 zachránila celkem 79% střel, kterým v uplynulé sezóně čelil, což je nejlepší číslo v celé divizi.

V porovnání s jeho předchůdci si tak Liverpool značně polepšil, jelikož Simon Mignolet v kampani 2017/18 zachránil 59% střel, přičemž Loris Karius ještě o 3 procenta méně, tedy 56%.

A i když tomu rozhodně zčásti pomohla i posílená obrana s Virgilem van Dijkem v čele, toto číslo dokazuje, jakou klíčovou roli v prvním týmu Reds hrál.

Liverpool si i s jeho pomocí zajistil 97 bodů, což překonali pouze mistři Premier League Manchester City.

Alisson ale zářil i na evropském poli a proti Neapoli se postaral o důležitý zásah, což byl ten zápas, který museli Červení vyhrát pro to, aby postoupili ze skupiny.

Odtamtud se dostali až do finále, které si 1. června zahrají s Tottenhamem.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.