Anglií třesou internetové útoky. Výhrůžkám čelí i Bruce, největší organizace poslaly dopis Facebooku

„Doufám, že tě zabije covid.” Jen jedna z mnoha a mnoha nechutných zpráv adresovaných osobě Steva Bruce, trenéra Newcastlu, jenž v posledních dnech čelí, podobně jako třeba rozhodčí Mike Dean, agresi nepříčetných fotbalových příznivců. V hrnci, kam se slévají třeba i rasistické nadávky řadě fotbalistů Premier League, už přetekla posledních kapka a hned osm elitních anglických organizací se rozhodlo zaslat otevřený dopis vedení Facebooku a Twitteru.

0
steve bruce
Doba čtení: 2 minut(-y)

Ne že by se snad dříve neobjevovaly, v posledních týdnech se ale rozjely natolik, že dokonce daly dohromady organizace jako Fotbalová asociace, Premier League, EFL či PFA, jež společně napsaly otevřený dopis vedení Facebooku.

Řeč je o urážkách, rasismu, tvrdých nadávkách, a dokonce i výhrůžkách smrti, a to zejména na sociálních sítích, jimž čelí fotbalisté, rozhodčí ale třeba také trenéři.

Jedním z nich je Steve Bruce vedoucí Newcastle United, jehož fotky byste asi marně hledali na plakátech fanoušků Magpies vylepených v pokoji nebo na pozadí jejich mobilních telefonů.

Nevelká láska mezi táborem příznivců a zkušeným 60letým koučem se už totiž u některých přetočila v čirou nenávist. Ačkoliv sám Bruce nemá účet na žádné ze sociálních sítích, lidé začali útočit skrze jeho rodinu.

Že je cílem online ataků přitom rodák z Corbridge oznámil právě v den, kdy hned osm nejdůležitějších fotbalových organizací v Anglii poslalo do světa otevřený dopis směřovaný k vedení platforem Facebook a Twitter, v jejichž aplikacích lidé obtěžují fotbalové aktéry nejčastěji.

Uvedli v něm, že se sociální sítě staly rájem pro násilí, a požadují blokování rasistických či jinak diskriminačních komentářů nebo lepší kontrolu uživatelů, aby byli případně lépe dohledatelní a potrestatelní.

Zmíněný dopis byl mimo jiné reakcí na vlnu nenávisti namířenou proti Miku Deanovi, arbitrovi, jenž se v minulých ligových zápasech dopustil několika hrubých chyb. Podle jeho slov mu jsou adresovány dokonce výhrůžky smrtí, a tak sám sudí raději poprosil rozhodcovskou asociaci, aby jej do příštího kola nenasadila.

V podobné situaci je nyní právě i Steve Bruce. „Nechodím na sociální sítě, ale lidé v mém okolí pochopitelně ano a bohužel jim v poslední dobou chodí nepěkné zprávy směřující na mou osobu. Musíme se s tím vypořádat,” konstatoval.

„Je potřeba tomu předcházet. Překvapuje mě, jak neslušní a vulgární dovedou někteří lidé být. Když vidím, co jsou schopní anonymně psát, je mi zle. Takový přístup je naprosto odporný a je nezbytné s tím něco dělat.”

„Všechny velké společnosti spravující sociální sítě by si měly opravdu důrazně začít hlídat, co na ně uživatelé dávají a všechny idioty a blbce, co posílají násilné, nenávistné zprávy trestat.”

„Lidé normálně píší, že doufají, že mě zabije covid. Je to naprosto nechutné. Stejně tak nechápu, proč takto někdo útočí na rozhodčího, který lidsky udělal pár chyb. Je to strašlivé a opravdu nechutné,” řekl Bruce.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..