Ani Liverpool ani Barcelona – Adama Traoré má jasno

0
adama traoré
Doba čtení: 2 minut(-y)

Křídelník Wolverhampton Wanderers Adama Traoré se blíží k podepsání nového kontraktu. Ten dostane jako odměnu za své fantastické výkony pod vedením Nuna Espirita Santa. 

Adama Traoré, který byl často kritizován za horší statistiky v doručování míče do sítě, si reputaci napravil. V loňské sezóně si připsal 6 gólů a 12 asistencí napříč soutěžemi. Ve spojení s jeho silou, rychlostí a dribblingem to proto přirozeně přilákalo zájem ze strany Liverpoolu a Barcelony.

Spekulace o jeho letním odchodu z Molineux stadionu jsme v médiích četli celé přestupové okno a podle Daily Mail jsou Wolves přesvědčeni, že dají všem těmto řečem stopku. Traorému totiž nabídli novou smlouvu, kterou by si týdně přišel na 100,000 liber.

Pokud ji Španěl opravdu podepíše, stane se teprve 4. hráčem Wolves, kterému bude na bankovní účet chodit šesticiferná mzda. Připojí se ke společnosti Raúla Jiméneze, Rui Patrícia a Joao Moutinha.

“Věci se stanou přirozeně. Spekulace okolo našich hráčů nás nijak neznepokojují. Víme, co musíme udělat”, řekl nedávno trenér Nuno Espirito Santo k dotazu na Traorého budoucnost.

“Můžete vidět, jak šťastný tady je.”

Traoré se k Vlkům připojil v roce 2018 za částku téměř 22 milionů liber, čímž ukončil frustrující působení v Middlesbrough a Aston Ville, kde působil od svého odchodu z Barcelony v roce 2015.

Traoré má řadu skvělých vlastností, nicméně jeho slabé rozhodování ve finální třetině hřiště mu, jak už jsme zmínili, často vyneslo kritiku. Zdá se ale, že právě na tom společně s Nuno Espirito Santem zapracoval, jelikož v poslední době se již pravidelně na gólech a asistencích podílí. I to mu vyneslo povolání do národního týmu Španělska. Tam si odehrál svůj debut v zápase s Portugalskem před pár týdny.

“Byl jsem za Adama moc rád, protože má za sebou svůj debut a dostal i start, což ukazuje, jaký pokrok udělal a jaký vliv na tým má”, pochvaloval si svého svěřence Santo.

 

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..