Doba čtení: < 1 minuta

Bývalý kapitán anglického národního týmu Ray Wilkins říká, že Gareth Southgate už nemůže udělat více s hráči, které má k dispozici a změna manažera by neměla žádný vliv na stav současného nároďáku.

Manažer národního týmu se dostal pod lupu poté, co jeho strana ve čtvrtek večer uhrála nepřesvědčivé vítězství proti Slovinsku 1-0. Ale Wilkins pro talkSPORT řekl, že Anglie nemá dostatek kvalitních světových hráčů.

“Bohužel v tomto okamžiku nemáme dostatek hráčů světové úrovně. Řekl bych, že Harry Kane je světový hráč. Manažer musí pracovat s těmi hráči, které má k dispozici. Když se podíváte na situaci – koho by vybral Carlo Ancelotti? Vybral by stejné hráče jako Gareth.

“Ancelotti, s nejvyšší úctou k němu, po celou svou kariéru pracoval s nejlepšími hráči. My máme jednoho. Kdyby náš tým trénoval Jose Mourinho a jako asistent měl Pepa Guardiolu, nebyli bychom o nic lepší než jsme teď.”

Wilkins také tvrdil, že talentovaní mladí hráči nedostávají v Premier League dostatek příležitostí a to má dopad na národní tým. “Hráči do 20 let právě vyhráli Světový pohár, ale kolik z nich dostane šanci ve svém klubu a následně pak v nároďáku? V současné době máme pár nadaných fotbalistů, kteří nedostanou jedinou příležitost ani ve svém týmu.

“Gareth musí vybrat z 33% Premier League, aby hráli za jeho stranu. Podívejte se na Německo. Ti vybírají ze 70%” dodal.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..