Arsenal se stal vůbec prvním klubem anglické Premier League, který podepsal iniciativu Spojených národů na podporu změn klimatu v oblasti sportu. 

Londýnský klub se připojil k OSN v oblasti sportu, kteří usilují o to sladit cíle globální sportovní komunity s cíli Pařížské dohody. Podporují také dosažení klimatické neutrality a to do roku 2050.

Provozní ředitel klubu Hywel Sloman k tomuto kroku řekl: „Arsenal se zavázal jít příkladem v oblasti udržitelnosti mezi kluby Premier League a jsme hrdí na to, že jsme prvním klubem, který se přihlásil k rámci OSN Sports for Climate Action Framework.

„Společně s našimi partnery jsme již napříč celým klubem zavedli řadu postupů šetrných k životnímu prostředí.

„Sílu a dosah Arsenalu budeme i nadále využívat k inspiraci našich komunit po celém světě a vzájemnému prosazování udržitelnější budoucnosti.“

Iniciativa se soustředí především na 5 cílů, kterými jsou systematické úsilí o prosazování větší odpovědnosti za životní prostředí, snižování celkového dopadu na klima, vzdělávání v oblasti klimatu, podpora udržitelné a odpovědné spotřeby a prosazování opatření v oblasti klimatu prostřednictvím komunikace.

Arsenal se nejspíše sám nechal inspirovat a to svým vlastním hráčem. Hector Bellerin se již nějakou dobu zasazuje o změny týkající se klimatu. Například v červnu slíbil, že nechá zasadit 3,000 stromů za každý vyhraný zápas Arsenalu do konce sezóny 2019/20.

Investoval také do klubu League Two Forest Green Rovers, kterým pomohl rozvinout environmentální a etické inovace.

Kanonýři nakonec vyhráli 7 utkání a Bellerin tak přispěl 21,000 stromy. Nicméně dary ze strany fanoušků Arsenalu toto číslo zvýšily na 58,617.

Doufáme, že se k Arsenalu brzy přidají i ostatní kluby nejen Premier League.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..