Doba čtení: 2 minut(-y)

Alexandre Lacazette, který startoval svůj první zápas od ledna, a Aaron Ramsey se oba postarali o 2 góly a bez problémů prošli přes CSKA Moskva výsledkem 4-1.

Gunners zápas začali výborně a už v 9. minutě to zpečetil Ramsey svým prvním gólem. Ale hosté se nenechali zahanbit a Aleksandr Golovin svým volným kopem přímo do horního rohu sítě o pár minut vyrovnal na 1-1.

Nicméně poté, co byl Mesut Özil nešťastně sražen k zemi v pokutovém území, Lacazette penaltu proměnil (23. minuta) a o pár minut později přidal Ramsey další gól do své sbírky.

Zdálo se, že se CSKA Moskva smířila s ničivou silou Arsenalu a to když Lacazette přidal 4. gól, nicméně tím se skóre uzavřelo. Toť první poločas.

Druhý byl značně klidnější a Kanonýři si bez problémů odnášejí velkou výhodu do 2. kola Evropské Ligy.

Sestava

Arsenal: Čech (6), Bellerin (7), Mustafi (7), Koscielny (6), Monreal (7), Xhaka (6), Wilshere (6), Ramsey (8), Ozil (9), Mkhitaryan (7), Lacazette (8).

Náhr: Elneny (6), Iwobi (6), Welbeck (6)

CSKA Moscow: Akinfeev (6), Shchennikov (6), A Berezutski (6), V Berezutski (6), Ignashevich (6), Kuchaev (6), Natcho (6), Dzagoev (6), Golovin (7), Musa (6), Wernbloom (6).

Náhr: Milinov (6), Vitinho (6)

Muž zápasu: Mesut Ozil

• Tým Arsene Wengera v Evropské soutěži vyhrál 3 vyřezovací zápasy v řadě poprvé od sezóny 1999/2000, kdy si utržili vítězství ve 4 utkáních UEFA Cupu (čtvrtfinále a semifinále)
  • Od prosince 2004 Arsenal poprvé v Evropské soutěži skóroval 4+ góly v prvním poločase zápasu
  • Arsenal skóroval 3+ gólů ve čtyřech zápasech v řadě napříč soutěžemi, předtím toho naposledy dosáhli v lednu 2011 (4 zápasy)
  • CSKA Moskva nyní prohráli 4 Evropské zápasy v řadě odehrané na anglické půdě
  • Aaron Ramsey skóroval 6 gólů ve svých posledních 7 zápasech napříč soutěžemi, což je stený počet, jako se mu podařilo v předešlých 36 utkáních v barvách Gunners