Jerome Boateng
Doba čtení: 2 minut(-y)

Podle legendy Gunners Kevina Campbella potřebuje Arsenal někoho jako je Jerome Boateng, který by dle něj dokázal pomoci Salibovi a Grabrielovi k naplnění jejich plného potenciálu. 

Jerome Boateng prožívá fantastickou kariéru, kterou strávil v Herthě Berlin, Hamburgu a Manchesteru City předtím, než se v roce 2011 přestěhoval do Allianz areny. Bayern Mnichov za něj tehdy zaplatil 14 milionů eur.

Bývalý německý reprezentant si vytvořil reputaci jednoho z nejlepších hráčů na své pozici. Od svého přestupu do Mnichova má u svého jména už 8 ligových titulů a 2 trofeje Ligy mistrů.

V roce 2014 vyhrál s Německem i Mistrovství světa v Brazílii. A i když jej minulý rok trenér Joachim Low z reprezentace vystrčil, i nadále je pravidelným hráčem na klubové úrovni pod vedením Hansi Flicka.

V médiích se v létě objevily zprávy o tom, že o Boatenga se kromě jiných zajímá i Arsenal. Nakonec ale na Emirates přišly jiné defenzivní posily a to Saliba a Gabriel.

Campbell však věří, že jeho bývalý klub si zájem o tohoto 32-letého hráče udrží. Podle něj by totiž Kanonýři potřebovali v defenzivní linii právě jeho zkušenosti.

“Nikdy nemáte příliš mnoho kvality a ani těch hráčů, kteří působili na top úrovni”, řekl bývalý útočník pro Football Insider.

“Fakt, že Arsenal uvažoval o podpisu někoho jako je Jerome Boateng, jen ukazuje, kde jako klub stojí. 

“Gabriel a Saliba by rozhodně profitovali z jeho působení v týmu. Nejsem si jistý, jak dlouho David Luiz zůstane, takže Jerome Boateng by se mohl stát tím zkušeným hráčem, který pomůže ostatním naplnit jejich potenciál. 

“Arsenal potřebuje hráče s charakterem. Potřebují silné osobnosti, které něco dokázaly a to na té nejvyšší úrovni. A on je rozhodně jedním z nich. 

“Když se zeptáte fanouškovské základny klubu, řeknou ‘ale ne, je moc starý’. Ale potřebujeme zkušenosti navíc ve spojení s vítěznou mentalitou.”

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..