Mikel Arteta řekl, že přesvědčil záložníka Arsenalu Granita Xhaku k setrvání v klubu. 

Ještě před pár týdny se zdálo, že Granit Xhaka, který se dostal do křížku s vlastními fanoušky během zápasu s Palace, kdy jej příznivci Kanonýrů vypískali, z klubu při nejbližší příležitosti odejde. Tento incident jej stál kapitánskou pásku, kterou mu sebral bývalý manažer Unai Emery.

S příchodem nové energie v podání Mikela Artety do klubu se ale věci otočily o 180 stupňů.

Přestup do Herthy Berlin, který před nedávnem potvrdil i hráčův agent, se nejspíše neuskuteční (článek tady) a Švýcarova budoucnost po promluvě s trenérem leží na Emirates.

“Nejdříve mě zajímalo, jak na tom je a jak se cítí” začal Arteta.

“Chtěl jsem, aby si vyslechl můj názor na něj a to, že jsem připraven ho podpořit. Myslím si, že pro nás může být opravdu velmi, velmi dobrým hráčem a mohl by si svůj čas pod mým vedením tohoto klubu užít. 

“Snažil jsem se ho takto přesvědčit. Popřemýšlel o tom a následně jsem z jeho strany obdržel pozitivní reakci. Myslím si, že změnil názor.”

Granit Xhaka se po incidentu, kdy fanouškům Arsenalu nadal během jeho střídání v utkání proti Palace, omluvil a napsal jim otevřený dopis s vysvětlením, jak jsou on a jeho rodina v posledních měsících středem útoků na sociálních sítích. A právě to podle něj vyeskalovalo v jeho reakci na hřišti.

Podle Artety je ale téměř nemožné se takovým incidentům vyhnout a není neobvyklé, že mezi hráči a fanoušky panuje nepřátelský vztah.

A teď máte slovo Vy…
Měl by podle Vás Granit Xhaka v Arsenalu zůstat?

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.