Nikdo mi neřekl, jestli budeme ve středu hrát, stěžoval si Mourinho. Premier League mu Aston Villu vyměnila za Fulham

Tottenham v neděli postoupil do čtvrtého kola FA Cupu, když si bezproblémově poradil s celkem z až osmé ligy 5:0. Manažer londýnského celku Josého Mourinho měl ale po zápase smíšené pocity. Nevěděl totiž, jestli další zápas, jenž měl jeho tým odehrát už ve středu proti Aston Ville, nebude pro koronavirovou nákazu v táboře soupeře zrušen. Premier League nakonec program skutečně změnila, Tottenham ale ve středu hrát bude. Místo Villans nastoupí doma k přeloženému zápasu z prosince proti Fulhamu.

1
Doba čtení: < 1 minuta

Na anglických trávnících i po vánocích pokračuje v rychlém sledu. K Premier League se přimíchal ještě EFL Cup a FA Cup, některé kluby tak jedou doslova bez přestávky. Jeden z nejnaplněnějších programů má nyní Tottenham, jenž dosud zůstává ve všech pohárech. V období mezi 10. a 17. lednem hraje tři zápasy.

Po včerejším vítězství v FA Cupu jej již ve středu mělo čekat střetnutí v Birminghamu. V jejím kádru se ale objevilo hned 10 případů nákazy koronavirem, a ještě do pondělního odpoledne nebylo jasné, jestli se skutečně bude hrát.

José Mourinho, který pochopitelně patří mezi muže stěžující si na náročný program této sezony byl po nedělním pohárovém utkání přesvědčený, že jeho svěřenci ve středu nastoupí. „Nikdo mi neřekl, že se hrát nebude, takže se v pondělí dopoledne začneme normálně připravovat na zápas,” uvedl po nedělním utkání s Marine.

Premier League portugalského kouče vzápětí vyslyšela. Po poledni vyvěsila na své oficiální webové stránky informaci o překládání zápasů. Vzhledem k nákaze v Aston Ville se její mač s Tottenhamem původně naplánovaný na tuto středu přesunul na neurčito, místo toho se odehraje londýnské derby Spurs versus Fulham, jež bylo na programu již v prosinci.

Aby byla dodržena alespoň dvoudenní přestávka mezi jednotlivými zápasy daného mužstva, došlo rovněž k posunutí střetnutí Fulhamu a Chelsea. To se mělo odehrát v pátek, výkop ale nakonec bude mít až o den později o půl sedmé večer.

Do třetice došlo k posunu zápasu Aston Villa – Everton, a to ze soboty 18:30 na nedělní třináctou hodinu.

Ve stanovisku soutěže se také píše, že Premier League po konzultaci se všemi kluby rozšiřuje protokoly, jež mají pomoci zamezit šíření nákazy mezi hráči a členy klubů. Mimo jiné se znovuzavádí testování dvakrát týdně.

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..