Aston Villa – Newcastle je prvním odloženým zápasem kvůli Covidu

1
aston villa - newcastle
Doba čtení: 2 minut(-y)

Páteční zápas Aston Villa – Newcastle United se stane prvním utkáním Premier League, které bude kvůli nákaze Covidu odloženo. 

Problém je na straně Newcastle United. Straky se totiž obávají šíření nákazy koronaviru v prvním týmu, který je už tak dost postižen. Proto si myslí, že páteční cesta do Birminghamu a spaní v hotelu by mohlo situaci ještě více zhoršit.

Sportsmail uvádí, že počet nakažených hráčů Newcastle je ‘daleko vážnější’, tedy vyšší, než 5, kteří byli oznámeni během pondělního dne. To klub donutilo i k uzavření tréninkového hřiště, o čemž jsme Vás informovali v ranních Rychlých zprávách.

Největší obavou klubu je, že ti, kteří měli tento týden test negativní, by se zbytkem týmu odcestovali na páteční zápas a výsledkem toho by byl nárůst případů napříč kádrem. Předpokládá se totiž, že přesně to se stalo i během víkendového zápasu s Londýnským Crystal Palace.

Generální ředitel Newcastle United Lee Charnley se již v úterý ráno informoval u Premier League o potřebných protokolech, jak postupovat v případě nutnosti odložení utkání. Společně s podáním žádostí musí klub předložit všechny své důkazy.

Premier League sice drží možnost návrh odmítnout v případě, že přijdou na to, že jeden nebo více hráčů se nakazilo z důvodu nerespektování koronavirových protokolů ligy. A to ať už ze strany jich samotných nebo klubu. Nicméně v tomto případě dala žádosti zelenou. Jedná se totiž o velký risk pro hráče, zaměstnance a jejich rodiny.

Premier League říká, že každá ze žádostí bude posuzována individuálně a případ od případu.

Pokud bude v budoucnosti žádost zamítnuta, klub nemá právo se odvolat a zápas musí být odehrán.

Hráči Newcastle United kvůli uzavření centra netrénovali už od minulého týdne. Ne všichni jsou však v izolaci. Týká se to pouze těch, kteří měli pozitivní výsledek či byli v blízkosti někoho nakaženého. Bylo jim také zakázáno, aby mezi sebou tuto záležitost řešili.

 

 

🏠 Domů

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..