Aubameyang: Nebýt Mikela Artety, už jsem pryč

0
Doba čtení: < 1 minuta

Pierre-Emerrick Aubameyang patří poslední roky ke zcela klíčovým hráčům Arsenalu. A to především pro své góly a celkový vliv na hru. Fanoušci Arsenalu tedy logicky doufali, že Gabonský sniper prodlouží na Emirates Stadium svůj dosavadní kontrakt, jenž mu měl vypršet na konci právě rozehraného ročníku.

Přání všech fanoušků Gunners se před 2 týdny splnilo a ti si teď mohou na nějaký čas oddechnout. Aubameyang v nedávném rozhovoru přiznal, že nebýt zimního příchodu Mikela Artety na post manažera, už by v Arsenalu nejspíše nehrál.

Arsenal se pod španělským kormidelníkem pomaleji rozjížděl a první půl rok byl ve znamení přizpůsobení se na nový herní styl. Na konci minulého ročníku už však přišlo jak herní, tak hlavně výsledkové zlepšení. To vygradovalo vítězstvím v FA Cupu a na začátku aktuálního ročníku trofejí v anglickém superpoháru na Liverpoolem.

„Dvě věci mě přesvědčily, abych zůstal,“ řekl Sky Sports. „První věc byla Mikel Arteta, protože od té doby, co přišel, přinesl spoustu pozitivit a novou filozofii. Myslím, že to bylo důležité, protože můj styl hry se do jeho herního stylu maximálně hodí a mám pocit, že se s ním mohu zlepšit. Myslím, že to byl klíčový faktor a také láska, kterou dostávám od fanoušků a celého klubu.”

Na Aubameyanga také udělalo dojem to, co od Mikela Artety slyšel: Jsem si jistý, že pokud zůstaneš, můžeš zanechat odkaz, ale je to všechno o tobě a o tom, co chceš. Samozřejmě můžeš odejít a jít sbírat trofeje do velkých klubů, ale myslím, že v tomto skvělém klubu můžeš vytvořit odkaz.“

Barcelona a Inter Milán byli mezi kluby, které se údajně zajímaly o podepsání smlouvy s Aubameyangem. A ten také připustil, že tento krok, vzhledem k větší šanci na zisk velké trofeje, reálně zvažoval.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..