Bernd Leno: V Arsenalu jsem šťastný jako všichni spoluhráči, nikdo nechce odejít

Brankářská jednička Arsenalu Bernd Leno pronesl, že je v Arsenalu šťastní a stejně jako kdokoliv jiný by nerad klub opustil, a to i přes to, že je vysoce pravděpodobné, že Gunners přijdou po čtvrt století o evropské poháry. Promluvil také o problému fotbalistů a mentálního zdraví: „Spoustu lidí ve fotbalistech nevidí stejné normální živočichy, jako jsou oni sami. Považují nás za mašiny, které musí být vždy a všude 100procentní.”

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Minulý čtvrtek vyletěli po neúspěchu s Villarealem ze semifinále Evropské ligy, v Premier League jsou až devátí a leč alespoň na Evropskou konferenční ligu ztrácí jeden bod, mají oproti osmému Evertonu a sedmému Tottenhamu zápas navíc. Do konce ročníku přitom fotbalistům Arsenalu zbývají pouhé dva zápasy.

Na Ligu mistrů už tak s jistotou nedosáhnou, aby se dostali do Evropské ligy musel by se stát skutečný zázrak a teoretickou účast v třetí kontinentální soutěži by na Emirates Stadium beztak nikdo neslavil.

Zdá se vám s trojnásobným vítězem Premier League všechno v pořádku? Ledaskdo by asi řekl, že být hráčem Kanonýrů, sáhl by po první lepší nabídce a frnknul. Bernd Leno, gólmanská jednička mužstva, ale maluje zcela jiný obrázek.

„V Arsenalu jsem stále šťastný, je to velký klub s velkým jménem v celém světě i v Premier League,” odpověděl Němec na spekulaci, že z kádru Gunners patří k největším adeptům na letní přestup. „A věřte, že byste u nás v kabině ani nenašli někoho, kdo by řekl: ‚Chci odejít, už tu nejsem šťastný.’”

„V klubu i v kabině máme dobré prostředí. Samozřejmě, že během sezony to někdy nebylo jednoduché, ale to je součást fotbalu. Není dobré se příliš litovat, je potřeba jít dál a všechno špatné přeměnit co nejrychleji na pozitivní.”

Lidé ve fotbalistech nevidí normální živočichy, ale mašiny

Leno také promluvil o spojení fotbalistů a mentálního zdraví, a to ve spojitosti s probíhajícím Mental Health Awareness Week (týdenní akce za zvýšení povědomí o mentálním zdraví), který teď naplno běží na Britských ostrovech.

Podotknul, že se fotbalisté nikterak neliší od normálních lidí, a nejsou tedy imunní proti mentálním problémům, které u nich, mimo jiné, vyvolává široká veřejnost neustálými výhrůžkami a nadávkami v online světě.

„Myslím, že je důležité, aby lidé mluvili o svých pocitech, ať už jde o jejich kariéru, nebo historii. Spoustu lidí ve fotbalistech nevidí stejné normální živočichy, jako jsou oni sami. Považují nás za mašiny, které musí být vždy a všude 100procentní,” vyslal jasný vzkaz gólman Arsenalu.

„Přitom stačí narazit na hráče s nepříliš vysokým sebevědomím, například nějakého mladíka nebo nezkušeného borce a je zaděláno na problém. Snad si se všemi takovými kampaněmi a projekty (jako je Mental Health Awareness Week) lidé své chování uvědomí a alespoň někteří z nich jej upraví a začnou se k nám chovat lidštěji.”

„Premier League a kluby naštěstí již vnímají, že fotbalový byznys toho skýtá mnoho. Všichni se musí stále učit. Jen je smutné, že lidé neumí být více otevření,” dodal k slovům stojícím za zamyšlení Bernd Leno.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..