‚Black Lives Matter‘ nahradí slogan ‚No Room for Racism‘

0

Premier League oznámila, že slogan ‚Black Lives Matter‘ v nové sezóně, která startuje už za několik málo hodin, na dresech už neuvidíme a nahradí jej ‚No Room for Racism‘. 

No Room for Racism je anti-diskriminační kampaň samotné Premier League.

Slogan BLM byl na dresy hráčů umístěn po nucené fotbalové pauze způsobené koronavirovou pandemií. Měl vyjádřit podporu celovětovým protestům hnutí, které bylo založeno po smrti George Floyda ve Spojených státech.

Kapitáni Premier League tuto změnu projednali během konferenčního video hovoru ve čtvrtek odpoledne.

Výkonný předseda ligy Richard Masters řekl: „My, naše kluby, hráči i rozhodčí zápasů máme dlouhodobý závazek bojovat proti diskriminaci.

„Hráči mají v této věci oprávněný hlas, což jsme mohli vidět i v minulé sezóně. I poté jsme s nimi tuto otázku řešili a budeme je i nadále podporovat, stejně jako zdůrazňovat postoj Premier League proti rasismu.

„Diskriminace v jakékoli formě a kdekoli je zcela nepřijatelná a ‚No Room for Racism‘ (‚žádný prostor pro rasismus‘) objasňuje náš postoj nulové tolerance. Nebudeme v této důležité záležitosti potichu a plánujeme i nadále spolupracovat s našimi kluby, hráči a partnery na řešení veškerých předsudků.“

Hnutí BLM ve Velké Británii bylo hojně kritizováno kvůli svému extrémismu.

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..