Doba čtení: < 1 minuta

Gólman Blues Edouard Mendy se předčasně vrátil z reprezentační přestávky zpátky do Chelsea kvůli zranění, které utrpěl v Senegalu.

Mendy prožil od svého přestupu do Rennes v létě 2019 raketový vzestup. Svému týmu pomohl ke kvalifikaci do Ligy mistrů a to vůbec poprvé v historii a není tak překvapením, že přilákal zájem mnoha evropských klubů. Včetně Londýnské Chelsea, která jej letos v létě přivedla na Stamford Bridge.

Frank Lampard za něj zaplatil 22 milionů liber a pojistil si ho pětiletou smlouvou.

Mendy okamžitě zavítal do brány Blues pro zápas Carabao Cupu s Tottenhamem, kde dokonce čelil penaltovému rozstřelu, a následně i odehrál celých 90 minut sobotního utkání Premier League s Crystal Palace. V tomto klání si také připsal svůj první čistý štít v barvách Chelsea a to díky výhře 4-0.

Mnoho fanoušků klubu od té doby volá po tom, aby v bráně permanentně nahradil Kepu Arrizabalagu, nyní ale existuje šance, že pro návrat klubového fotbalu se Southamptonem 17. října bude chybět.

V Senegalské reprezentaci se totiž moc dlouho neohřál a kvůli zranění stehna se musel vrátit zpátky do Anglie. Tam nyní vážnost zranění zdravotnický tým Chelsea posuzuje.