joao cancelo
Doba čtení: < 1 minuta

Portugalský reprezentant neprožil zrovna svou první úspěšnou sezónu v barvách Citizens a v posledních týdnech se proto spekuluje o jeho odchodu z Etihad stadionu. 

Manchester City utratil v posledních třech letech na krajních obráncích přes 140 milionů liber, nicméně stále je to pozice, která by mohla v nadcházejícím přestupovém oknu posílit.

Právě tento post je pro ofenzivní filozofii trenéra Pepa Guardioly takticky klíčová, ale proto i nelehká a to kvůli detailnímu oku manažera, stejně tak jako psychickým a fyzickým nárokům.

Veškerá zodpovědnost na této pozici znamená, že ne každý, kdo jí hraje, je pro tuto roli vhodný. O tom hovoří i fakt, že Guardiola na ni během svého 4 letého působení v klubu prostřídal tolik hráčů.

Bacary Sagna, Pablo Zabaleta, Gael Clichy a Aleksandr Kolarov se všichni udrželi jen jednu sezónu. 2 roky po Guardiolově příchodu je z Etihad následovala i dvojice Danilo a Fabian Delph.

Nejnovější posilou Citizens na kraji obrany je Joao Cancelo, nad jehož budoucností ale nyní visí velký otazník.

Poslední zprávy hovoří o tom, že by mohlo dojít k výměně hráčů s Barcelonou – do Manchesteru by zamířil Nelson Semedo a opačným směrem právě Cancelo.

Kolem něj se ale točí i ligový rival Tottenham, stejně tak jako Portugalcův předešlý klub Valencia.

Je možné, že stejně jako Riyad Mahrez a Bernardo Silva se jednalo o jakousi adaptační sezónu a ta příští by mohla být lepší, otázkou ale je, zda s ním bude mít City trpělivost a tu šanci mu ještě dá.

 

A co Vy? Dali byste mu šanci – má v klubu dlouhodobou budoucnost nebo ne?

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..