Doba čtení: 2 minut(-y)

Dynamický mladý tým, manažer jistý si svou pozicí a mnoho nových příchozích hráčů – podívejme se na 5 důvodů, proč by mohl být Liverpool hlavním vyzyvatelem v boji o titul 2018/19.

Ano, už jsme tady byli a na frázi ‘příští sezóna je naše sezóna’ jsme jaksi už zvyklí. Nicméně nyní se opravdu zdá, že by tomu mohlo být jinak. 

  1. JURGEN KLOPP

Jmenování německého manažera před 2,5 lety bylo daleko důležitější, než se mohlo zdát. Přinesl s sebou sílu, kterou Červení pod jinými manažery velmi postrádali a dokonce i hráči odmítají ostatní týmy proto, aby se mohli připojit právě k Liverpoolu. Kloppova trpělivost se tak začne postupně vyplácet. To se prokázalo i u hráčů Nabyho Keity a Virgila van Dijka, na které musel čekat půl sezóny, respektive celou sezónu, než je získá. Klopp při svém jmenování v říjnu 2015 řekl, že během čtyř let očekává vítězství titulu, což by v sezóně 2018/19 jeho představě odpovídalo. 

 

2. STABILITA NA HŘIŠTI I MIMO NĚJ

V současné době je dlouhodobá vize ve fotbale celkem vzácná. Manažeři na svých postech tráví dva nebo tři roky, ale majitelé Liverpoolu si jsou vědomi, že tento případ jejich klubu nepomůže. Klopp nehledá okamžitá a unáhlená řešení. Po odchodu Philippe Coutinha řekl, že raději ‘toho pravého hráče před drahým’. A zatímco fanoušci Červených požadují okamžitou náhradu, Klopp si dává na čas a do unáhlených rozhodnutí se nežene. Majitelé klubu už renovovali stadion a práce na tréninkovém hřišti Červených započnou letos na jaře. Liverpool je tak v silnější pozici než kdy předtím. 

 

3. NABY KEITA

Letní Keitův příchod na Anfieldu bude pro klub velký. Na papíře se zdá, že je to ideální záložník do Kloppova týmu. Je to hráč, který dokáže v klidu kontrolovat míč v těsných oblastech, dokáže zajistit přesné přihrávky a má energii přispět v obou boxech. Keita je typ hráče, který jde hodně dopředu a dají se od něj očekávat nejen asistence, ale i góly. Dlouhodobý plán v čele s Keitou, Van Dijkem a Firminem je pro budoucnost Liverpoolu klíčový. 

 

4. CHYTRÝ PŘESTUPOVÝ BUSINESS

Pouze 4 hráči, kteří v sezóně 2013/14 ‘téměř vyhráli titul Premier League’ jsou stále ještě v klubu, nicméně je pravděpodobné, že se startem příští kampaně už tam nezůstanou ani oni. Loris Karius převzal místo Simona Mignoleta a jeho odchod se tak očekává možná ještě v tomto měsíci. Jon Flanagan byl odsouzen za útok na svou přítelkyni, Daniel Sturridge chce odejít co nejdříve a kapitán Jordan Henderson by po příchodu Keity mohl působit jako náhradník. I tak má Liverpool daleko silnější tým nyní než před 4 roky a to díky chytré přestupové politice. To se zdá změnilo s příchodem Jurgena Kloppa – levnější hráče si klub může vybrousit do dokonalosti, například Andy Robertsona, Alexe Oxlade-Chamberlaina nebo i Mo Salaha. Na tom má samozřejmě zásluhu i nový sportovní ředitel Michael Edwards. 

 

5. MLÁDEŽ MÁ PŘEDNOST

Co je dalším důležitým faktorem je právě věk týmu. Firminu a Van Dijkovi je 26 let, Salahovi 25 a Keitovi 22 let a pod Kloppem je tak nejspíše jejich fotbalový vrchol čeká. Hráč jako Joe Gomez (20), Trent Alexander-Arnold (19) a Ben Woodburn (18) se ještě mají mnoho co učit, ale se správným přístupem z nich může manažer dostat jen to nejlepší. Klopp však s nimi už nyní spolupracuje a v tom se liší od mnoha dalších manažerů, kteří se obávají použít mladé talenty v zápasech prvního týmu. Jen Tottenham je na tom s věkem svých hráčů podobně a není proto divu, že fanoušci Liverpoolu jsou ohledně klubové budoucnosti velmi pozitivní. 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..