Doba čtení: < 1 minuta

Rekordní podpis Newcastle Miguel Almiron přiznal, že přestupová částka, kterou Magpies za jeho služby zaplatili a která činí £20 milionů, je spíše poctou než ‘závažím na jeho bedrech’. 

Paraguajský forward na St. James Parku přistál na deadline den lednového přestupového okna z amerického týmu Altanta United.

Právě tento přestup tak přeskonal £16m, které zaplatil Newcastle Realu Madrid v roce 2005 za podpis Michaela Owena. Navíc se tím i překonal přestupový rekord samotné MLS.

Na otázku ohledně výše poplatku Almiron řekl: “Vidím to jako poctu. Je to ale něco, čemu se budu snažit nevěnovat velkou pozornost.

“Je to druhořadé oproti mé pomoci týmu. Být hráčem tohoto klubu, Newcastle United, s takovou historií, je už samotný tlak. Víme, co od nás fanoušci očekávají, ale já se budu snažit soustředit pouze na hru.”

24 letý hráč se objevil v Týmu roku MLS v posledních dvou sezónách a minulou kampaň, kdy Atlanta vyhrála svůj první titul ligy, skóroval 13 gólů.

V roce 2018 byl také jedním z 6 hráčů americké ligy, který dosáhl dvoumístného čísla jak za góly, tak i asistence (11).

“Byl to pro mě vždy sen zahrát si v Evropě a Premier League. Přál jsem si to už od mala. Cítím, jako bych tady reprezentoval svou zemi a to je něco, na co jsem pyšný.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..