Když v roce 2015 na Anfieldu přistál trenér Jurgen Klopp, pro první tým vztyčil jasné cíle a dal svým hráčům směr.

“Až tady budu sedět o 4 roky později, určitě bychom rádi měli alespoň jeden titul”, řekl tehdy Klopp. Tomu dostál a to když na konci loňské sezóny Liverpool vyhrál Ligu mistrů. O rok později k němu pak přidal i ten ligový, na který fanoušci Reds čekali řadu let.

Ale nyní, když je hlad po ligové trofeji ukojen, čeká Kloppa další obrovská výzva, se kterou se mistři často setkávají. Konkrétně zajistit, aby si hráči hlad a velké ambice udrželi a nastavili systém pro dlouhodobý úspěch.

 

Jaká jsou ale pozitiva?


Klopp nemá v plánu nikam odejít

Fanouškům Červených se ulevilo v prosinci loňského roku, kdy Jurgen Klopp podepsal na Anfieldu novou smlouvu. Na té původní mu zbývalo 2,5 roku a začaly se tak objevovat spekulace o jeho odchodu.

Nyní se ale uvázal do roku 2024 a pokud do té doby opravdu zůstane, stane se nejdéle sloužícím trenérem od Boba Paisleyho.

Klíčoví hráči setrvají minimálně do roku 2023

Týmy, které vyhrávají tituly, mají dost společného. Především jsou postaveny okolo důležitých hráčů. Man United měl Van Der Sara, Ferdinanda, Carricka a Rooneyho, Chelsea pak Čecha, Lamparda, Terryho a Drogbu.

Man City zase Edersona, Kompanyho, Fernandinha, De Bruyne a Aguera pod vedením Pepa Guardioly. No a Liverpool má oporu v Alissonovi, Van Dijkovi, Hendersonovi a trojici v přední linii – Salah, Mané, Firmino. A Reds jsou nyní ve skvělé pozici, jelikož téměř všichni z nich mají podepsané dlouhodobé smlouvy.

Slibní mladíci

Když Klopp odletěl s prvním týmem na prosincové Klubové mistrovství světa, hráči do 18 let je museli zastoupit v zápase Anglického poháru proti Aston Ville. A i když tu noc prohráli, 3 mladíci postoupili a mají našlápnuto na velkou budoucnost v prvním týmu.

Jedním z nich je Curtis Jones, který dostal šanci ve 3. kola FA Cupu proti Evertonu a doručil jediný gól zápasu. Dalšími talenty pak jsou Neco Williams a samozřejmě Harvey Elliott.

Nové tréninkové centrum

Akademie Liverpoolu stojí v současné době od tréninkového centra Melwood pár kilometrů. To se ale nelíbilo Jurgenu Kloppovi, který chtěl, aby měli mladíci větší motivaci pracovat na své hře a dostat se tak do prvního týmu. Proto se Liverpool rozhodl zainvestovat 50m liber a postavit nové tréninkové hřiště. Na něm již práce započaly, i když se zpozdily kvůli koronavirové pandemii.

Moderní zařízení bude mít kromě nových hřišť i dvě posilovny, sportovní halu, bazén nebo hydroterapii. Samozřejmě nebudou chybět ani televizní studia, místnost pro tiskové konference a kanceláře.

Finanční stabilita

Když se Liverpool rozhodl nesáhnout po Timo Wernerovi, ukázal tím, jak dlouhou cestu ušel. Klub odmítl uškodit svým financím, na které si především v této krizi vyvolané Covid-19 musí si dát obzvláště pozor.

Liverpool se pod současnými majiteli Fenway Sports Group stal v posledních sezónách finančně stabilním.

Ale i když je rozumné nerozhazovat, i s tím se musí opatrně. Když stojíte na místě, často to znamená krok vzad. V létě tak bude klub muset zainvestovat, především pokud odejdou Adam Lallana, Dejan Lovren a Xhedran Shaqiri.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.