Zástuci všech 20 klubů Premier League se setkají na čtvrteční schůzi, na které se bude jednat o cenovém limitu pro venkovní vstupenky a také o tom, co může samotná liga dělat proti rasismu ve fotbale. 

Mezi dalšími tématy se objeví i hojně spekulované zavedení VAR do Premier League.

Bude se také jednat o první setkání zástupců Premier League od roku 1999, kdy mu nebude předsedat Richard Scudamore, který svou roli opustil na konci loňského roku.

 

Venkovní vstupenky za £30


Vysoko na seznamu bude diskuze ohledně obnovy tříleté dohody, díky které venkovní fanoušci nezaplatí za vstupenku na zápas více než 30 liber.

Právě původní dohoda vyprší už na konci května.

Tento limit zajistil, že fanoušci, kteří cestují a chtějí podpořit svůj tým i mimo jejich domácí plochu, na některých stadionech ušetřili až 50%.

Představitelé Premier League tak doporučují, aby byla dohoda obnovena.

 

Premier League a rasismus


Další otázkou na pořadu dne bude rasismus ve fotbale. Konkrétně to, co může liga udělat pro jeho redukci.

Mezi mnoha hráči, kteří se stali obětí rasistických urážek jsou i Raheem Sterling, Pierre-Emerick Aubameyang a naposledy i Mohamed Salah.

Kluboví představitelé projednají možnost zvýšení počtu černých, asijských a dalších etnických menšin v týmu trenérů a rozhodčích.

Premier League také chce zvýšit povědomí o tom, že samotní fanoušci mohou incidenty, kterých jsou svědky, nahlásit. Plán je i takový, že by se mělo úzce spolupracovat se stevardy a místní policií.

 

VAR v sezóně 2019/20


Zavedení VAR do příští sezóny už je ‘v principu’ schváleno od listopadu 2018.

Nyní kluby PL projednají, jak bude do hry zavedena samotná technologie napříč všemi stadioy a projdou si i poznámky z testovacích kol, které v této sezóně proběhly.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.