coutinho
Doba čtení: 2 minut(-y)

Coutinho by se mohl vrátit do Premier League, kde naposledy nastupoval za Liverpool, před tím, než v roce 2018 odešel za 145 milionu liber do Barcelony. Chelsea je nyní jedním z možných zájemců o služby tohoto Brazilského playmakera.

Coutinho je momentálně na hostování do konce sezóny v Bayernu Mnichov, ale tento Budesligový klub pravděpodobně nebude mít zájem o uplatnění opce a získání ho na trvalo. V této sezóně nastoupil na půdě Chelsea, když vstupoval do druhého poločasu jejich střetnutí jako náhradník. Zatímco byl v Londýně, řekl svému agentovi, že by měl zájem vrátit se zpět do Premier League, kde stihl za Liverpool odehrát 152 utkání, ve kterých vstřelil 41 branek a přihrál na 35 dalších.

Chelsea se bude snažit posílit tým, což jasně předznamenalo angažování Hakima Ziyecha z Ajaxu. Na druhou stranu může přijít i oslabení, jelikož hráčům jako je Pedro, Willian či Olivier Giroud končí po sezóně smlouva.

Hráčův agent se nechal slyšet, že by se jeho klient rád vrátil do Anglie, otázkou však zůstává, v jaké finanční situaci se budou kluby nacházet v důsledku celosvětové koronavirové pandemie.

Barcelona již nabídla některé své hráče Interu Milán ve víře v úspěšnou výměnu za Laurata Martineze. Jeho výstupní klauzule nastavená na 97 milionu liber je v době této krize těžko splnitelná, a ačkoliv je tento hrotový útočník jedním z hlavních cílů Barcelony, mohou finance vystavit transferu stopku.

Coutinho byl v uplynulé sezóně posazen na lavičku po příchodu nového trenéra Flicka, který více upřednostňoval Perišiče na kraji zálohy a Leona Goretzku ve středu. I tak stihl ve 22 zápasech nasbírat 8 branek a 7 asistencí. Mnoho žurnalistů v Německu jej však kritizovalo kvůli jeho mentalitě. Coutinho sice dokázal předvést několik skvělých výkonů, ale tuto výkonost si nedokázal udržet ve více po sobě následujících zápasech. Trenér Flick to komentoval slovy, že si myslí, že je Coutinho dobrý fotbalista, ale že to pro něj musí být těžké přijít do nové země.

Mezi dalšími možnostmi kromě Chelsea zůstává návrat do Barcelony. Ve hře jsou ale i jiné kluby z Anglie, a to především Liverpool, Arsenal dokonce i Tottenham. To kam tento zkušený středopolař zamíří ukáže až čas a taky to, jak velký bude mít koronavirová pandemie dopad na chod klubů.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..