Doba čtení: 2 minut(-y)

Manažer Chelsea Antonio Conte se často při otázkách o přestupech nový hráčů odkazoval na ‘klub’. 

Takže jak probíhá náborový proces v západním Londýně?

Kdo je to vlastně ten ‘klub’?

Strategii hráčů stanoví Antonio Conte, ale pouze až po dohodě s ředitelkou klubu Marinou Granovskaiou. Ta je zodpovědná za transakce hráčů a dalších věcí, jako například dohled nad akademií a strukturou vyhledávání poté, co v listopadu odešel Michael Emenalo

 

Ovlivnil nějak Emenalův odchod samotný klub?

Michael Emenalo nikdy neměl výhradní kontrolu nad novými přestupy, jelikož mu to struktura neumožňovala. Spolupracoval společně s Granovskaiou, důvěryhodnou poradkyní majitele Romana Abramoviche. Chelsea dosud Emenala nenahradili a je pravděpodobné, že klub zvažuje jiný model. 

 

Kdo má při koupi nových hráčů poslední slovo?

Při přestupech to jde v pořadí Conte->Granovskaia->Abramovich, kdy finální rozhodnutí je na majiteli klubu, přičemž Granovskaia zodpovídá za vyjednávání. Abramovichův podíl je obecně zvážit plán a cílové hráče a dát přestupu zelenou. Nakonec jsou to jeho peníze a je jisté, že má více a více zkušeností s každým novým přestupovým oknem, navíc se srovnání s ostatními majiteli klubů Premier League. Nicméně osobně se do jednání ani dohod nezapojuje. 

Takže Granovskaia je po Abramovichi nejsilnější osobností na Stamford Bridge?

Co se týká přestupů, tak ano. Je jedním ze 3 členů klubové rady, ve které také sedí Bruce Buck a Eugene Tenenbaum. Nicméně ti dva se z obecního hlediska do individuálních přestupů nezapojují. 

 

Funguje tato struktura?

Systém zajišťuje, že manažer nemá plnou kontrolu nad vším, co se děje v zákulisí. Nicméně když se zeptáte Chelsea, tak poukáže na skutečnost, že od roku 2009 vyhráli 3 tituly Premier League, 3 FA Cupy, Ligu Mistrů, Evropskou ligu a EFL Cup. 

 

 

 

 

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..