City a Liverpool to mají v kapse, co Chelsea a United?

0
Chelsea a United
Doba čtení: 2 minut(-y)

Skupinová fáze Ligy mistrů se pomalu blíží do svého velkého finále. Týmy jako Bayern Mnichov, Manchester City, Barcelona, Juventus a Liverpool už mají kvalifikaci do další fáze v kapse, ale co zbylí zástupci Premier League Chelsea a United?

Vezmeme to pěkně popořadě a z odvěkých rivalů Chelsea a United se nejprve podíváme na Londýnský celek. Ten je společně se Sevillí, Rennes a Krasnodarem ve skupině E.

Jak Chelsea, tak i španělská Sevilla se do posledních 16 již kvalifikovali, nicméně nyní jde boj do tuhého. Ve středu večer se totiž společně setkají právě tyto dva celky a to na stadionu Ramóna Sanchéze.

Jedná se o předposlední klání ve skupině a ten, kdo z dnešního a příštího utkání odejde jako vítěz, si zajistí i první místo ve skupině a tím pádem papírově snazšího soupeře.

Co se týká Krasnodaru a Rennes, pro oba tyto týmy cesta v LM pomalu končí, nicméně ten, kdo vyhraje středeční zápas, se kvalifikuje do Evropské ligy.

Fanoušky anglické Premier League ale zajímá i skupina H, v níž působí Manchester United.

Rudým ďáblům si k pojištění si místa ve vyřazovací fázi soutěže stačí ze středečního setkání s PSG zajistit pouze jediný bod. V případě, že proti Pařížskému celku vyhrají a RB Lipsko nevyhraje, se dokonce usadí na první příčce. Další možností, jak si toto místo zajistit, je i v případě prohry RB Lipska dostatečná remíza s PSG.

Istanbul Basaksehir se může probojovat do posledních 16 jen pokud vyhraje nad Lipskem. V případě, že prohrají a PSG uhraje s Man Utd remízu či výhru, skončí 4. Stejný případ nastane, i když Istanbulský tým remizuje a PSG Red Devils porazí.

Budoucnost PSG a Lipska tak bude rozhodnuta na finální den skupinové fáze Ligy mistrů 2020/21. Pokud na tom budou bodově stejně, Pařížané postoupí díky venkovním gólům ze společného zápasu.

Postupujících 16 mužstev si na své soupeře budou muset počkat do 14. prosince, kdy proběhne losování vyřazovací fáze Ligy mistrů. První zápasy se pak odehrají 16.,17. a 23.,24. února 2021.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..