ruben dias
Doba čtení: < 1 minuta

Manchester City zahájili jednání s Benficou o podpisu obránce Rúbena Diase, který by je mohl stát 50 milionů liber. 

Cityzens se rozhodli zaměřit svou pozornost na tohoto 23-letého hráče z portugalské Benficy, protože jim docházela trpělivost při vyjednávání se Sevillí o výši přestupové částky Julese Koundea.

Dias je na seznamu tohoto anglické celku již dlouho, nicméně výše jeho výstupní klauzule 87 milionů liber byla pro City nepřípustná. Kvůli koronavirové pandemii, která postihla všechny fotbalové kluby, ale Benfica svolila k vyjednávání a je ochotna ze svého požadavku ustoupit.

Je možné, že City do dohody zahrnou Nicolase Otamendiho, Benfica by ale přeci jen dala raději přednost čistě hotovosti.

Rúben Dias má podepsaný dlouhodobý kontrakt a to až do června 2024.

Guardiola je dlouhodobým obdivovatelem tohoto Portugalského reprezentanta, který si v loňské sezóně zahrál v celkem 49 utkáních.

Post středního obránce je pro City v tomto přestupovém oknu naprostou prioritou. Na začátku léta již podepsali Nathana Akého z Bournemouthu, kvůli slabé obraně je ale Guardiola odhodlaný podepsat posilu další.

Manchesterský klub je spojován s řadou jmen v evropském fotbale, nejvíce pak s Kalidou Koulibalym z Neapoli, jeho přestupu ale brání dvě překážky: 1. jeho cena a 2. fakt, že se jedná o hráče italské Neapole, se kterou kvůli křivdám z minulosti odmítají napřímo vyjednávat.

Média také tvrdí, že City podali nabídku 78m liber pro Jose Gimeneze z Atlética Madrid, to ale klub z Etihad stadionu odmítá s tím, že tak vysokou částku za středního beka nezaplatí.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..