trenér Pep Guardiola

Trenér Manchesteru City Pep Guardiola se zastal útočníka City Sergia Aguera, na kterého se valila kritika ze všech stran poté, co vzal ženskou rozhodčí Sian Massey-Ellis v sobotním zápase Premier League okolo ramen.

Sergio Aguero nastoupil do svého prvního zápasu od červnového zranění kolene. V druhém poločase sobotního ligového utkání Cityzens s Kanonýry 1-0 ale zpochybnil rozhodnutí rozhočí o vhazování ve prospěch oponenta. Situaci se rozhodl projednat s čárovou rozhočí Sian Massey-Ellis, které dal posléze ruku kolem ramen. Na situaci byl po utkání dotázán trenér Pep Guardiola, který řekl: „Ale hoši. Sergio je ten nejhodnější kluk, kterého znám. Problémy hledejte v jiných situacích, ne v této.“

Aguero se nicméně dočkal velké kritiky hlavně na sociálních médiíích. K incidentu se vyjádřil i jeho bývalý spoluhráč Micah Richards, který uvedl, že tohle „nebylo potřeba“.

Pravidla, která byla zavedena v roce 2016, totiž uvádějí, že hráči mohou být za dotek rozhodčího potrestáni a dokonce i ze zápasu vyloučeni. To pak záleží na každé individuální situaci, Argentinec se ale jakémukoliv trestu vyhnul.

Sergio Aguero hrál klíčovou roli v prvním a jediném gólu Raheema Sterlinga, který rozhodl o vítězství domácích. Útočník byl vystřídán v 65. minutě za Ilkay Gundogana. Na tom, kdo ale získá 3 body, se už nic nezměnilo a zůstaly tak na Etihad stadionu.