Doba čtení: 2 minut(-y)

Gunners ve středu čeká zápas na Molineux stadionu proti domácím Wolves, kde se pokusí napravit si reputaci po domácí prohře proti Crystalu Palace a udržet si naděje na umístění se v top 4 Premier League. 

Kromě pár příspěvků na sociálních médiích, které byly pečlivě vytvořeny PR týmy Arsenalu, si klub na Emirates stadionu vytvořil tlustou zeď, přes kterou jsme nemohli nahlédnout.

Po nedělním zápase se nikdo nedostavil na rozhovory s médii, včetně držitelů vysílacích práv, a hráči ze stadionu odcházeli se sklopenými oči a máváním rukou, že žádný rozhovor neposkytnou.

Nedělní prohra byla bolestivá a to ticho po něm to jen potvrdilo. Byla to pro Kanonýry šance posunout se v tabulce před Tottenham a pojistit si své místo v top 4, místo toho ale míří na Molineux na páté pozici.

Kvalifikace do Ligy Mistrů je ale stále v jejich rukou. 4 výhry z posledních čtyřech zápasů jim garantují, že si příští sezónu zahrají v nejprestižnější evropské soutěži.

Nicméně jejich venkovní rekord je známý a vzhledem k tomu, že ze zbývajících čtyřech zápasů se 3 odehrají mimo Emirates, nervozita jen roste. K tomu připočteme i fakt, že od začátku roku si tým Unai Emeryho zajistil pouze 2 venkovní ligová vítězství.

O stávající náladě a situaci v šatně hráčů nyní promluvil brankář Bernd Leno: “Po zápase bylo ticho, všichni jsme byli zklamaní a frustrovaní, protože jsme promrhali velkou šanci.

“Pak ale přišel manažer a řekl nám, ať si neděláme obavy, že je to zklamání, ale musíme se soustředit na další zápas, jelikož kvalifikace do Ligy mistrů je stále v našich rukách. 

“Proti Wolves máme další šanci.”

Arsenal za Wolves zamíří ve středu večer a veškerá pozornost bude soustředěna na Shkodrana Mustafiho, jehož chyba darovala Wilfriedu Zahovi v nedělním utkání důležitý gól. Leno ale vyvrátil, že by za prohru vinili tohoto obránce: “V tom zápase jsme se dopustili mnoha chyb. Každý gól je následkem nějaké. 

“Ale jsme jeden tým a držíme při sobě, díky čemuž je všechno snazší.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..