Co v Arsenalu změnil Mikel Arteta?

0

Nový systém, nové instrukce, tvrdá práce. Tak popsal Nicolas Pepé život pod svým novým trenérem Mikelem Artetou. 

Arsenal si pod Artetou zajistil svou první výhru a to nad Manchesterem United 2-0. Ale nejen to mluví o zlepšení, které lze v prvním týmu Kanonýrů vidět.

Bývalý asistent Pepa Guardioly v Manchesteru City čas neztrácel a na Nový rok na start povolal rekordního hráče klubu Nicolase Pepého, který mu důvěru ihned oplatil. V 8. minutě otevřel skóre a následně byl autorem rohového kopu, který nakonec Sokratis proměnil.

V rozhovoru po utkání pro francouzskou televizi řekl, že za ním ráno Arteta přišel a dodal mu odvahu pro večerní zápas. „Měli jsme spolu rozhovor. Zeptal se mě, jestli jsem připraven, což jsem mu nejen odsouhlasil, ale také ukázal na hřišti.“

nicolas pepé

Pepé navíc odhalil, že velkou změnou v novém systému je i video analýza, která pomáhá hráčům pochopit nový herní styl, který by jim mohl domoci k umístění v top 4.

„Tvrdě pracujeme. Na trénincích často sledujeme videa, která nás připravují na zápasy. Proti United jsme hráli skvěle, byli jsme solidní v defenzívě a aktivní při útoku. 

„Je to pro nás nové, ale adaptujeme se celkem rychle. I když jsme vyhráli až 3. zápas, zlepšení šlo vidět už i v těch předchozích.“

Arteta zapracoval také na intenzitě. Kanonýři se nebojí nátlaku, ale zároveň v případě potřeby rychle reagují a navrací se dozadu, kde pomáhají svým spoluhráčům. Když mají míč, hrají s rychlostí a precizností.

Proti United pokryli 114,2km, což je vůbec nejvyšší číslo v této sezóně Premier League. Pod Unaiem Emerym byl průměr 107,1km.

Svého nového manažera si pochvaloval i obránce David Luiz, přiznal ale, že je ještě čeká mnoho práce předtím, než dosáhnou vrcholu. „Tento tým potřebuje hodně změn. V budoucnosti nás čekají velké věci, ale musíme to vzít krok za krokem. 

„Věřím ale v trenérovu filozofii a fakt, že dokáže vylepšit každého z nás.“

Další změnou je bez pochyby mentalita. Arteta do klubu přichází jako hlavní trenér bez zkušeností a je tak pro něj důležité získat si důvěru týmu. A zdá se, že se mu to daří.

Ve středu uhráli první čistý štít na domácí půdě za poslední tři měsíce. Mesut Ozil získal míč zpátky při 11 příležitostech, což se mu v posledních pěti sezónách PL podařilo pouze dvakrát.

A právě Ozil a Xhaka byli hlavními postavami v narušeném vztahu s příznivci klubu a očekával se jejich odchod. S příchodem Artety se ale zdá, že k tomu nedojde a budou důležitou součástí jeho plánů.

Mikel Arteta se svými hráči hovořil i o řeči těla a to, jak ovlivňuje fanoušky, kteří na Emirates stadion přišli podpořit své hráče.

K opravdovému optimismu je samozřejmě ještě stále příliš brzy, ale vše nasvědčuje tomu, že Mikel Arteta se svým týmem míří tím správným směrem.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..