Coufal se chystá na třicátý zápas za West Ham: Byl jsem překvapený, jak tu kluci makají i po tréninku

Vladimíra Coufala čeká šest a půl měsíce od svého debutu za West Ham už třetí zakulacení počtu zápasů v jeho dresu. Stihl během nich do statistik nasbírat pět asistencí ale především výrazně pomoct svému týmu k velkému vzepětí, které Kladiváře vane až do pohárové Evropy. Nyní promluvil český obránce pro klubový web o tom, co jej po přestupu překvapilo i třeba jak roste v kabině vítězná mentalita.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Bylo 2. října 2020, když West Ham United oznámil (z pohledu českého fanouška velký) přestup Vladimíra Coufala ze Slavie Praha. Od té doby už uplynulo více jak půl roku a český krajní bek odehrál za anglický mančaft 29 zápasů, když celkově vynechal pouhé dva, u nichž mohl být. Zakulatit tento počet se mu s největší pravděpodobností povede už v sobotu, kdy Kladiváři vyjedou do o záchranu bojujícího Newcastlu.

Český reprezentant se velmi rychle vryl do srdcí fanoušků West Hamu (o čemž mimochodem dokonce píše sám klub ve svém článku) a svými výkony si okamžitě získal i důvěru trenérského týmu. Tu oplácí nejen perfektním bráněním, ale zejména v posledních zápasech i ofenzivním zapojením. Jen v předchozích dvou utkáních přispěl dvěma asistencemi, dohromady jich má na kontě pět.

David Moyes si svůj letní kauf nemůže vynachválit, před nedávnem na adresu svých svěřenců ze střední Evropy pronesl: „Tomáš Souček a Vladimír Coufal nám do klubu oba přinesli něco, co jsme tu dosud tak docela neměli – naprostou pokoru. Jsou šťastní, že jsou tady a my stejně tak.”

Není pochyb o tom, že právě spolupráce českých krajanů je jedním z důvodů letošního vzepětí Kladivářů. Ti jsou i sedm kol před koncem stále na neuvěřitelném čtvrtém místě, které by jim zajistilo místo v příštím ročníku Ligy mistrů a podle některých anglických médií ruku v ruce s tím i bonus hráčské kabině ve výši až 9 milionů liber.

Podle Vladimíra Coufala stojí za aktuální formou West Hamu, který v kalendářním roce získal hned po obou Manchesterech nejvíc bodů z celé Premier League, především dobrá mentalita a správné nastavení.

„Byl jsem vážné překvapený tím, jak tu kluci makají i po skončení tréninkové jednotky. Dříve jsem byl zvyklý jít potom zpátky do šatny nebo hrát s ostatními nějaké hry jako fotbalový tenis a podobně. Tady ale každý zůstává na hřišti a trénuje, co potřebuje, ať už je to třeba zakončení či centrování.”

„Myslím, že naše vítězná mentalita roste zápas od zápasu. Víme, že musíme pokračovat v našich výkonech a přitom je neustále zlepšovat,” dodal rodák z Ostravy, nosící ve West Hamu na zádech číslo 5.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..