Výkonný předseda Premier League Richard Masters odhalil, že kluby Premier League přišly během koronavirové krize o 700 milionů liber. 

Na plánu přivést fanoušky zpátky na stadiony 1. října se nic nemění, premiér Boris Johnson ale říká, že v následujících dnech se konkrétně projedná, jaké protokoly je budou následovat. To uvedl během středeční tiskové konference, kde mj. oznámil, že shromáždění nad 6 lidí bude od pondělí nelegální. To se ale nevztahuje na soutěžní sporty.

Master uvedl, že Premier League je připravena zahájit jednání s vládou a zajistit tak bezpečný návrat diváků na stadiony. „Jsme připraveni a jsme ochotni zahájit testování okamžitě po otevření turniketů. Za stávajících vládních nařízení budou stadiony naplněny z 25% a máme v plánu pracovat přesčasy, jelikož fanoušci jsou velkou chybějící součástí fotbalu. 

„Absence fanoušků na stadionech s sebou přinesla vážné finanční ztráty, nejen v Premier League, ale v celém fotbale. Každý zápas PL přispívá asi 20m librami do lokálního a národní hospodářství, takže chceme dostát své role v podpoře národního snažení. 

„Panuje představa, že Premier League se může vypořádávat se ztrátami dlouhodobě, ale pro kluby to do nynějška bylo velmi bolestivé a ještě další výzvy stojí před nimi.

„V minulé sezóně jsme přišli zhruba o 700 milionů liber. Takže čím dříve dostaneme fanoušky zpátky na stadiony, tím dříve můžeme toto číslo pro příští sezónu snížit.“

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..