Liverpool bude muset vysílacím společnostem zaplatit nejvíce v celé Premier League a to kvůli výhře ligy.

Všech 20 klubů Premier League se musí složit a zaplatit částku 330 milionů liber vysílacím partnerům ligy v důsledku tříměsíčního pozastavení fotbalu způsobeného koronavirovou krizí.

Vítěz loňské sezóny Liverpool čelí ztrátě na vysílacích příjmech ve výši 17,3m liber a místo £161,6m jim bude vyplaceno pouze 143,8m liber.

Druhou nejvyšší platbu musí zaplatit stříbrný Manchester City, konkrétně ve výši 16,8m liber. Místo £156,7m tak dostanou £139,9m.

V průměru bude muset většina klubů vrátit okolo 10% příjmů, částka pak samozřejmě klesá s nižším umístěním v tabulce. To znamená, že Norwich City, který skončil na posledním 20. místě, zaznamená ztrátu nejnižší a to 7,5%. Místo 95,2m liber získá £88,1 milionů.

Trojice nováčků, kteří si zajistili postup do Premier League z Championship, nebude muset do příští sezóny platit nic. Poté ale budou jejich výdělky z vysílání započítány a každý z nich bude muset zaplatit 8,4m liber.

Přirozeně nejvíce postižené jsou kluby tzv. Velké 6. Arsenal přijde o £15m, což je více, než Wolves i přesto, že se tým Nuno Espirita Santa umístil nad nimi.

Jejich severolondýnští rivalové se budou muset vzdát 14,8 milionů liber a to stejné platí pro Chelsea. I když se umístili pod Manchesterem United, přijdou o 16,3m liber, zatímco Rudí ďáblové o £16,2m.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..