Další důležitý krok směrem k novému stadionu! Plány Evertonu posvětila i vláda, může se začít stavět

Plány Evertonu na výstavbu nového moderního stadionu na pobřeží Liverpoolu dostaly zase o dost reálnější obrysy. Poté, co je v únoru schválilo samotné město už chybělo jen razítko britské vlády. A i to se nyní podařilo získat.

0
Doba čtení: < 1 minuta

Podle klubového prohlášení tak stavbě z úředního hlediska již nic nebrání, zaznělo v těm také, že se pro všechny, co se byť jen trochu zajímají o Karamelky, jedná o velice významný den.

Mluvčí ministerstva, které celou záležitost posuzovalo, uvedl, že posouzení plánu bylo nečekaně rychlé, zejména díky tomu, že k němu nebylo jediné výtky.

Radost z rozhodnutí se projevila i na sociálních sítích, řada fanoušků Evertonu tuto informaci s nadšením okamžitě sdílela. To ostatně jen potvrzuje výsledky dřívějšího průzkumu, podle nějž až 96 % z 43 tisíc respondentů – příznivců týmu – stavbu Bramley-Moore Dock Stadium jednoznačně podporuje.


Everton dokončuje plány na nový supermoderní stadion na pobřeží. Hrát by na něm mohl už za 3 roky


Vyjádřil se například i nejdéle „sloužící” kapitán v historii klubu Kevin Ratcliffe, podle nějž proces stěhování z Goodison Parku trvá hodně dlouhou dobu (připomeňme, že myšlenka opustit tento stadion byla vznesena již před téměř 25 lety) a několikrát se zdálo, že k výstavbě nového stánku snad už nikdy nedojde.

Zároveň je ale přesvědčen, že stadion bude ozdobou celého Liverpoolu. Ratcliffe také přiznal, že pro něj i mnoho dalších příznivců Evertonu bude opuštění Goodison Parku srdcervoucí.

Finanční expert, zaměřený na fotbal, Keiron Maguire, řekl, že výstavba stadionu může dokonce zásadně změnit podobu příjmů klubu, které by se posléze mohli značně navýšit.

Z ekonomického hlediska by měl mít projekt, jehož cena je odhadována na půlmiliardy liber, velký význam také pro celý Liverpool. Zřejmě totiž zaměstná na několik let celkově až 15 000 lidí. Pro většinu z nich to bude znamenat v této těžké době značnou pomoc.

Začátek stavařských prací je naplánován na začátek letošní léta, v sezoně 2024/25 by pak na 52tisícový stadion mohli zavítat první návštěvníci.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..