Doba čtení: < 1 minuta

Anglický obránce Danny Rose otevřeně promluvil o boji s depresí, kterou spustilo jeho dlouhodobé zranění a rodinné tragédie. 

Rose si v minulém roce kvůli potížím s kolenem nezahrál přes 8,5 měsíců, během kterých, mimo dalších osobních problémů, spáchal jeho strýc sebevraždu.

27 letý hráč tak musel vyhledat lékařskou pomoc, o které dříve mlčel. Nyní však říká, že je před blížícím se Mistrovstvím světa na dobrém místě.

Pro několik britských médií řekl: “Není tajemtsvím, že pro mě tato sezóna v Tottenhamu nebyla snadná, což mě dovedlo k vyhledání odborné lékařské pomoci a byla mi diagnizována deprese, o které nikdo nevěděl a já musel z Tottenhamu odejít. 

“Několik měsíců jsem byl na lécích – zase, nikdo o tom nevěděl, pouze můj agent – ale nyní už funguji bez nich. Cítím se dobře.

“Nikdo také neví to, že během rehabilitace můj strýc spáchal sebevraždu, což bylo dalším spouštěčem deprese. 

“Bylo to náročné a pomoc lékaře a psychologa mi velmi pomohla. 

“Mimo hřiště se událo daleko více incidentů – v srpnu byla má matka rasově zneužita. Byla na tom špatně. Následně se někdo vloupal do domu a málem střelil mého bratra do tváře. Nebylo to snadné období.”

Na otázku, zda svou úzkost přiznal i trenérovi národního týmu Garethu Southgateovi, řekl: “Ne. Jste jediní, kteři už nyní o těchto věcech vědí – neřekl jsem to své mámě ani tátovi a až se tohle dočtou, nebude se jim to líbit, ale musel jsem si to až doteď nechat pro sebe.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..