Danny Rose popsal poločasovou promluvu Mauricia Pochettina během severolondýnského derby jako “kdyby je posílal do války”.

Tottenham si v boji o kvalifikaci do Ligy Mistrů udržel čtyřbodový náskok nad Arsenalem poté, co Pierre-Emerick Aubameyang neproměnil penaltu a Wembley tak bylo svědkem konečného stavu 1-1.

Pochettinův tým utrpěl dvě prohry v řadě a to proti Burnley a Chelsea, což ukončilo jejich naděje na zisk titulu.

V sobotním zápase na Wembley se první dostali do vedení Kanonýři a to díky gólů Aarona Ramseyho v 16. minutě a Rose si pochvaloval povzbudivý proslov svého manažera během poločasu.

“Trenér nám řekl pár věcí, což byl moment zvratu, jelikož obyčejně je velmi klidný.

“Běžně k nám o poločase mluví, ale tohle bylo, jako by nás posílal do války.

“Byla to jedna z nejlepších věcí, které jsem ve fotbale viděl. Díky němu jsme v druhém poločase předvedli přístup, který chtěl vidět. Byl vášnivý a já opravdu cítil jako bychom do války šli. Byl to jeden z nejlepších proslovů, které jsem kdy ve fotbale zažil.”