Doba čtení: < 1 minuta

David Silva přiznal, že jeho nynější kontrakt s Manchesterem City bude pravděpodobně jeho poslední v klubu, ale přestup k rivalovi Premier League také neplánuje. 

Silva v loňské sezóně podepsal roční prodloužení své smlouvy, která jej v klubu udrží do roku 2020.

Španělský záložník přišel do Manchesteru City v roce 2010 z Valencie a stal se z něj jeden z největších hráčů klubu v historii.

Během svého sedmiletého působení na Etihad Silva vyhrál 3 tituly Premier League, FA Cup a 2 EFL Cupy.

V rozhovoru pro Sky Sports Silva předpověděl, že stávající smlouva je pro něj v City nejspíše poslední. “Až dokončím kontrakt v Manchesteru City, bude mi 34 let a tou dobou budu chtít dělat nejspíše něco jiného.

“Zatím nevím co, ale určitě to nebude hrát fotbal za jiný tým v Anglii. 

“Lidé mě v Anglii vidí rádi a během 8 let – velmí úspěšných osmi let – jsme vždy hráli velmi atraktivní fotbal. Angličané přesně takový typ hry milují. A to je důvod, proč jsem tady tak šťastný.”

City doufá, že se jim podaří poprvé od roku 2009 obhájit titul Premier League, jako se to povedlo před 9 lety Manchesteru United. To se v historii Premier League podařilo pouze při 7 příležitostech – 6 krát právě Rudým ďáblům a jednou Chelsea.

Silva si náročnou výzvu dobře uvědomuje, stejně jako značné posílení a vylepšení jejich rivalů v lize. “Bude to velmi náročné, předevím pak letos s takovými týmy jako Man Utd, Arsenal, Chelsea, kteří utrácejí mnoho peněz za kvalitní hráče” řekl.

“Vyhrát ligu v řadě nebude snadné, ale my se o to pokusíme.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..