Doba čtení: 2 minut(-y)

Inspiruje David Silva Manchester City k zajištění titulu nebo ho v jeho snaze zastaví Nemanja Matič? Podívali jsme se na souboj těchto dvou klíčvých hráčů Manchesterských celků. 

Manchester United v sobotu navštíví své rivaly City a budou doufat v to, že jim oddálí zajištění si titulu a zároveň to, že by se Cityzens mohli stát týmem, který by vyhrál titul Premier League v celé historii soutěže nejdříve.

Není pochyb o tom, že to bude pro muže José Mourinha nelehký úkol, který budou jistojistě směřovat k prvnímu vítězství na Etihad stadionu v Premier League od prosince 2016, kdy si 3 body odnesli Chelsea.

Nejlepší střelci v Premier League spolu s útočným talentem v zásobě City se blíží k zajištění 3. titulu Premier League během 7 sezón. A zatímco Kevin De Bruyne obdržel nejvíce chvály, je to veterán City, který by se mohl stát klíčovým mužem sobotního zápasu.

David Silva je nejkreativněší hráč týmu Pepa Guardioly. Navíc nikdo jiný neprokázal tolik asistencí (75) a nevytvořil tolik šancí (663) jako tento Španěl od svého příchodu do Anglie (2010/11).

Tuto sezónu Silva prokázal 11 asistencí a vytvořil 54 šancí, čímž je těsně za svým spoluhráčem Kevinem De Bruynem. 32 letý hráč navíc skóroval 9 gólů napříč soutěžemi, což je jeho nejvyšší počet od sezóny 2014-15, kdy se mu podařilo vstřelit 12.

 

David Silva v Premier League od začátku března
David SilvaCelkem zápasůUmístění v CityUmístění v PL
Góly31.6.
Asistence31.1,
Podíl na gólech61.2.
Vytvořené šance112.4.
Otevření hracích šancí111.2.

 

Pokud tak bude chtít United zastavit své oponenty, musí zabránit Silvovi ve vytváření prostoru.

O sezóně Rudých ďáblů toho bylo v posledních měsících řečeno hodně, ale jedním z nejvíce konzistentních hráčů je bez pochyby Nemanja Matič. Srb navíc startoval všech 31 zápasů Premier League.

Je jejich klíčovým hráčem a i když není vysloveně kreativní, je expert v kontaktu s atakujícími hráči a to díky prostoru a držení míče.

 

Nemanja Matič v Premier League tuto sezónu
Nemanja MatičCelkemUmístění v Man Utd
Odehráno311.
Dotyky2,6701.
Přihrávky2,2151
Zachycení561.
Zisky míče2811.

 

Takže kdokoliv bude startovat vedle něj, Matič má postaráno o rušný večer na Etihad. V zápase, kdy se očekává, že United bude mít značně menší držení míče, budou jeho schopnosti velmi cenné.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..