Debaty kolem Kanea: Být ním, odejdu, neváhá Keane. Bude si ho ale někdo moct dovolit?

Bývalý hráč Manchesteru United a dnes uznávaný fotbalový expert Roy Keane je přesvědčen, že by Harry Kane měl v létě poprvé v kariéře na trvalo opustit Tottenham, aby mohl sbírat velké trofeje. V Angličanově rozhodování o své budoucnosti přitom podle něj mohou hrát značnou roli výsledky v následujících měsících. Novinář Kaveh Solhekol je naopak přesvědčen, že útočník Spurs nikam nepřestoupí, neboť si nikdo nebude moct jeho nákup dovolit.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Zůstane? Nezůstane? V Tottenhamu teď možná trhají lístky sedmikrásky, aby se dobrali toho, jestli jejich hvězdný útočník Harry Kane změní po této sezoně poprvé v kariéře své oficiální působiště, nebo zůstane kohoutům i nadále věrný.

Odpověď ale podle včerejšího vyjádření zjevně nezná ani sám anglický útočník. Rozhodnout se plánuje až po skončení mistrovství Evropy, kde si dělá zálusk na zisk vůbec první pořádné trofeje ve své kariéře.

A tak do té doby můžeme alespoň směle spekulovat a debatovat, jak by se měl kapitán anglické reprezentace rozhodnout.

K tématu, které může být v letošním hlavním přestupovém okně jedním z největších, se mimo jiné vyjádřil uznávaný fotbalový expert a bývalý fotbalista Roy Keane: „Když patříte k nejlepším, chcete sbírat velké trofeje. Před Tottenhamem jsou ještě dva extrémně důležité měsíce – bude hrát finále Ligového poháru a bojovat o místenku do Evropy. Je velkou otázkou, zda-li, případně jak moc, to Kanea ovlivní.”

„Pravdou je, že má dlouhý kontrakt, takže Spurs budou mít v celé záležitosti jednoznačně velké slovo. Kdybych byl ale toto léto Kanem, jsem přesvědčen, že bych se chtěl přesunout, abych vyhrával velké trofeje. Toho totiž v Tottenhamu nedosáhne,” pronesl 49letý Ir po výhře Angličanů nad Albánií 2:0, kterou gólem a asistencí řídil právě rodák z Londýna.

Je prakticky nemožné, aby si mohl kdokoliv takový transfer dovolit

Jiný a zajímavý názor má zase Kaveh Solhekol, sportovní moderátor britské stanice Sky Sports. Podle něj aktuálně nejlepší střelec Premier League, alespoň letos, nikam nepřestoupí. Proč? Důvodů má hned několik.

„Faktem je, že Kane nikdy neřekl, že chce klub opustit. Ještě dlouhé tři roky mu v něm poběží smlouva. Má 27 let. K tomu ekonomiku klubů výrazně zasahuje pandemie. Podle mě je prakticky nemožné, aby si mohl kdokoliv dovolit jej letos v létě podepsat.”

„Nezapomínejme, že Spurs jsou ve finále ligové soutěže, v níž mohou příští měsíc proti Manchesteru City získat trofej. Navíc ztrácí jen tři body na Ligu mistrů,” zdůraznil Solhekol fakta, která mohou Mourinhovi a spol. výrazně dopomoci udržet svou hlavní ofenzivní zbraň ve svém arzenálu i pro další ročník.

Což takhle zkusit opustit Anglii a nechat si otevřené zadní vrátka?

Na závěr si dovolím pár vlastních slov. Harry Kane se za roky, co kope do míče mezi seniory, dostal v atomu Tottenhamu tak blízko jeho jádru, že z něj není možno jen tak uniknout. Případný rozchod bude zřejmě velmi bolestivý pro obě strany. A i v budoucnu by měl bolet co nejméně. Řešení? Snad opustit na nějaký čas ostrovy, už jen aby nemusel klub svého srdce potápět svými góly, najít destinaci, kde bude skutečně rok co rok bojovat o ligové vítězství, ale i triumf v Lize mistrů. A za pár let se třeba s poháry narvaným náručím vrátit domů.

Důležitou otázkou zůstává, bude-li někdo schopný v létě vůbec vytáhnout odpovídající balík peněz…

Debatu můžete rozjet i v komentářích pod příspěvkem. Opustí podle vás Harry Kane letos v létě Tottenham? A proč by to měl, případně neměl udělat?

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..