Doba čtení: < 1 minuta

Mnoho lidí je před touto situací varovalo. Slabina Manchesteru City se projevila a to ta, že nenahradili odchozího Vincenta Kompanyho a nyní jim zranění Aymeric Laporteho přivodilo velkou migrénu. 

V sobotním zápase proti Brightonu, který Cityzens vyhráli 4-0, si ve 37. minutě zranil koleno střední obránce Aymeric Laporte. Zranění následně trenér Guardiola popsal jako vážné a samotný hráč zamířil ihned po utkání do nemocnice.

Mistři Premier League se tak bez jeho pomoci budou muset obejít nějakou tu dobu a krize tak nastává už v počáteční fázi nové sezóny.

Pepu Guardiolovi bylo během letního přestupového okna řečeno, aby si pohlídal limit, který na nové posily dostal. Španělský manažer tak přivedl Rodriho, Cancela a Angelina a na náhradníka Kompanyho mu nezbyly prostředky.

City chtěli přivést Harryho Maguirea, ten ale nakonec podepsal s jejich rivaly United.

V současném týmu City tak jsou jedinými středními obránci Nicolas Otamendi, John Stone a výše zmíněný – v tuto chvíli zraněný – Laporte.

Guardiola doufá, že se Stones po dvouzápasové absenci vrátí pro další ligové utkání proti Norwichi, který se odehraje 14. září, nicméně vzhledem k nadcházejícímu rušnému období se očekává, že bude muset ve střední obraně zapojit kreativitu.

Guardiola přiznal, že zastoupit by v případě potřeby mohl Kyle Walker či Fernandinho. “Je to tak, jak to je. Jsme v sezóně a je třeba, aby kluci zaskočili. A pokud bude muset Kyle Walker hrát ve střední obraně, pak tam hrát bude. Musíme hledat řešení.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..