Doba čtení: 2 minut(-y)

Tato sezóna, podle očekávání, je prokletá zraněními a své by o tom mohl vyprávět Liverpool. 

Kromě dlouhodobého zranění Virgila Van Dijka je potkalo i další a to jeho kolegy ze srdce obrany Joe Gomeze. Ten si zranění kolene přivodil během reprezentační přestávky s Anglií. Liverpool ale přišel i o Van Dijkova náhradníka Fabinha, který si přivodil zranění hamstringu a Joel Matip pro změnu chyběl v prvních pěti ligových zápasech Reds kvůli svalovému problému. V neděli se zranil i Trent Alexander-Arnold, který je mimo hru asi na 4 týdny.

Trenér Jurgen Klopp tak bude muset v nadcházejícím přestupovém oknu podepsat potřebné defenzivní posily.

Nová Klopp kolekce!

 

Liverpool nyní sedí bod za lídry Leicesterm City a do ligové akce se vracejí 21. listopadu, kdy se na Anfieldu postaví právě nim.

Z Reds se stali experti na práci s nepřízní osudu a i když má německý boss k dispozici mladíky Rhyse Williamse nebo Nata Phillipse, na přestupovém trhu bude muset zasáhnout.

Mezi 21. listopadem a 2. lednem je čeká celkem 12 zápasů a to proti nelehkým soupeřům jako je zmíněný Leicester, Tottenham, stejně tak i Ajax, Atalanta nebo Wolves.

Jasný úkol pro Jurgena Kloppa tedy zní jasně: přežít. Takže střídat, rotovat, odpočívat, měnit. Musí dát šanci mladíkům a ostatním ‘okrajovým’ hráčům a být velmi kreativní, především v krizové obraně. Nicméně v záloze a na kraji defenzívy také.

Tato sezóna je a ještě bude od té minulé prostě jiná.

Je nutno podotknout, že Liverpool do nového ročníku vstoupil s riskem a důvěrou, že celou sezónu zvládnou pouze se 3 seniorskými stopery. Dejan Lovren mohl odejít do Zenitu a žádnou náhradu za něj nepodepsali. Spoléhali na to, že jej může zastoupit Fabinho, ale jak ukázala tato sezóna, ne vždycky to vyjde. Nastal tak čas obrátit se na mladíky. A i když jsou velmi talentovaní a na svůj věk solidní hráči, žádat po 17-ti a 19-ti letém hráči to, co po dospělém obránci, je prostě nemožné.

Fotbal je ale také o tom se neustále přizpůsobovat a i přesto, že Liverpool odmítá nakupovat hráče jen proto, že je fanoušci či experti požadují, což je na jednu stranu dobře, věci se mění. No a tady je potřeba zasáhnout co nejrychleji.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..