Doba čtení: < 1 minuta

Německý Der Spiegel tvrdí, že má nový důkaz o tom, že rozhodnutí Arbitrážního soudu pro sport v případě zákazu účasti v evropském fotbale Man City je nesprávné. 

Manchesteru City se před pár týdny podařilo úspěšně zvrátit dvouletý zákaz účasti v Lize mistrů, který jim byl udělen v únoru tohoto roku ze strany UEFA za údajné porušení pravidel finanční fair play.

Der Spiegel uvedl, že uniklé e-maily, které sloužily jako důkazní materiál, prokazují, že se City dopustilo nadhodnocování sponzroských smluv ve snaze obejít finanční pravidla, což následně vedlo k trestu ze strany evropského řídícího orgánu.

Nicméně Manchesterský celek se proti tomuto trestu odvolal a případ zamířil k Arbitrážnímu soudu pro sport (CAS). Ten nakonec rozhodl o zrušení uděleného zákazu. Důvodem bylo, že 7 e-mailů, na kterých byl postaven celý případ, byly vytrženy z kontextu.

Na to ale reaguje německá publikace, která říká, že mají k dispozici řadu e-mailů, které nejen dokazují vinu City, ale také to, že během slyšení CAS lhali.

Zpráva nicméně neuvádí další detaily.

Bývalí mistři se proti tomuto tvrzení staví a uvádějí, že tato nová obvinění jsou jen ‘cynickým pokusem celý případ veřejně znovu projednat’.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..