UEFA udělila po dlouhém vyšetřování porušení Finančních Fair Play (FFP) pravidel Manchesteru City zákaz fotbalu na poli evropském na následující 2 sezóny. 

A i když UEFA neposkytla k rozhodnutí přílišné detaily, hlavní problém byl v nadhodnocování sponzorských smluv.

FFP má sice k dokonalosti daleko, nicméně myšlenkou těchto pravidel je zajistit to, aby majitelé nemohli do klubů neomezeně pumpovat peníze, které pokryjí ztráty. Kluby tak mohou utratit jen tolik peněz, kolik vygenerují.

První zprávy o porušení těchto pravidel ze strany City se objevily v německém Der Spiegel, kteří zveřejnili uniklé emaily vysoce postavených zaměstnanců klubu. Díky nim bylo odhaleno, že majitel Šejk Mansour bin Zayed al-Nahyan, který je mimo jiné i místopředseda vlády Spojených Arabských Emirátů a člen královské rodiny Abu Dhabí, financoval většinu sponzorských smluv klubu.

Majitelem zmíněných uniklých emailů, které celé vyšetřování odstartovaly, byl původně Rui Pinto, což je člověk, který se dopustil na 147 trestných činů. Na to poukazovalo City, které zpochybňovali jeho kredibilitu, UEFě to ale zřejmě nestačilo.

Tento zákaz přichází v platnost od začátku příští sezóny, což znamená, že v této kampani Ligy mistrů zůstávají a vyřazovací fázi s Realem Madrid 26. února si zahrají.

City potvrdili, že podají stížnost na udělení zákazu a zahájí řízení u Arbitrážního soudu pro sport „co nejdříve“.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.